Informacje

UWAŻAJMY NA OSZUSTWA PODCZAS SPRZEDAŻY W INTERNECIE

Plaga oszustw internetowych dokonywanych na popularnych platformach sprzedażowych nie omija również mieszkańców powiatu skierniewickiego. Oszukani możemy być w sieci nie tylko podczas zakupów, ale również podczas sprzedaży. Kolejne osoby stały się ofiarą i straciły pieniądze. Zachowajmy rozsądek!

Przestępcy nie próżnują i cały czas modyfikują swoje metody, aby skutecznie wyłudzić nasze pieniądze. Oszustwa dokonywane za pośrednictwem internetu od kilku lat coraz częściej pojawiają się w policyjnych statystykach. Proceder ten nie omija również naszego regionu, a mieszkańcy Skierniewic oraz powiatu skierniewickiego padają ofiarami oszustów, tracą niejednokrotnie duże kwoty pieniędzy. Prawdziwa plaga to zgłoszenia od osób, które oferują przedmioty na popularnych portalach i aplikacjach służących do  sprzedaży. Sprawcy nawiązują kontakt ze sprzedającym za pośrednictwem komunikatorów internetowych, jako osoba zainteresowana kupnem. Następnie przesyłają link, który ma być potwierdzeniem zapłaty za oferowany towar. Powinien nam w tym momencie dać do  myślenia fakt, że strona wymaga logowania do naszego konta bankowego. Przecież to nam kupujący ma wpłacić pieniądze za towar, a nie odwrotnie!   Ofiara klikając w link w rzeczywistości potwierdza transakcje wypłaty z jej konta lub nieświadoma umożliwia dostęp do bankowości elektronicznej. Dalej pieniądze są wypłacane w bankomatach na terenie całego kraju lub przelewane na zagraniczne konta. 

Apelujemy o ostrożność by nie stać się kolejną ofiarą! Zachowajmy ograniczone zaufanie  do stron, które wymagają podania danych logowania  do konta bankowego. Nie otwierajmy podejrzanie wyglądających linków!

kom. Magdalena Studniarek

  • Laptop oraz napis Policja ostrzega nie dajmy się oszukać
Powrót na górę strony