Informacje

Weekend pod znakiem pikników

Ostatni weekend 11-12 czerwca 2022 roku był bardzo aktywny dla skierniewickich policjantów pod kątem uczestnictwa w piknikach rodzinnych. Funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom radiowóz oraz wyposażenie służbowe a także poruszali tematy związane z bezpieczeństwem.

Dbanie o bezpieczeństwo społeczeństwa to jeden z priorytetów policji. Dlatego też funkcjonariusze chętnie korzystają z okazji aby tematy bezpieczeństwa poruszać w większym gronie.    Ostatni weekend 11-12 czerwca 2022 roku obfitował w różnego rodzaju pikniki. Skierniewiccy policjanci wzięli udział w pikniku w Przedszkolu Nr 3 w Skierniewicach, pikniku organizowanym przez OSP w Woli Makowskiej, Pikniku Rodzinnym z ramach XI Rodzinnego Dnia Patrona w Michowicach a także Parafialnym Pikniku Rodzinny w Wysokienicach

 Podczas tych spotkań uczestnikom został zaprezentowany radiowóz oraz wyposażenie służbowe. Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak policjant.   W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym funkcjonariusze w rozmowach i zabawach z dziećmi poruszali tematy  związane z  zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, podczas zabawy w domu, na podwórku,  placach zabaw czy nad wodą.  Przypominali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dla dzieci zostały przygotowane atrakcje w postaci gier i konkursów w których chętnie brały udział.

 

kom. Magdalena Studniarek

  • dwoje dzieci przy radiowozie z pałką służbową w ręku
  • Troje dzieci przy radiowozie
  • Mężczyzna i chłopiec przy radiowozie
  • policjanci i uczestnicy przy namiocie podczas pikniku
  • Policjant i dzieci przy stole a trakcie konkursów
  • Policjanci i dzieci pod namiotem
Powrót na górę strony