Informacje

W DEBACIE O BEZPIECZEŃSTWIE

17 marca 2023 roku w Urzędzie Gminy w Makowie odbyła się debata społeczna pod nazwą „Bezpieczny senior”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele społeczności lokalnej gminy, a temat odnosił się do kwestii bezpieczeństwa seniorów w miejscu zamieszkania.

Podczas spotkania uczestnikom przedstawione zostały prezentacje multimedialne dotyczące bezpieczeństwa seniora. Uczestnicy mieli również okazję zebrać informacje o zasadach użytkowana aplikacji Moja Komenda i Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa a także roli dzielnicowego  w procesie budowania bezpieczeństwa lokalnego i prowadzenia profilaktyki społecznej.  Mundurowi przedstawili sposoby unikania zagrożeń w różnych dziedzinach życia czy też bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówiono metody działania  przestępców w okresie przedświątecznym. Obecni na debacie mieli możliwość zadawania pytań. Podczas dyskusji zostały zgłoszone wnioski dotyczące poprawy bezpieczeństwa na ternie gminy Maków.

Policjanci dzięki debacie mieli możliwość zebrania informacji o oczekiwaniach społecznych, potrzebach i spostrzeżeniach związanych z bezpieczeństwem na terenie gminy. Informacje to posłużą w procesie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Maków.

Seniorzy z Klubu „Mak”, którzy również byli uczestnikami debaty przesłali do Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach podziękowanie za przeprowadzenie debaty.

 

/nadkom. Magdalena Studniarek/

Powrót na górę strony