Informacje

Śmiertelny wypadek na DK 70

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na DK 70. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 30-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło 3 kwietnia 2023 roku około godziny 13.20 na drodze krajowej numer 70 w miejscowości Pamiętna  w gminie Skierniewice. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 30-letni kierujący samochodem osobowym fiat fiorino z nieznanych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym iveco. Kierujący fiata poniósł śmierć. Na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział. Zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. 19-letni mężczyzna, kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Przez kilka godzin droga była zablokowana, mundurowi wyznaczyli objazdy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają skierniewiccy policjanci.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Nadmierna prędkość, brawura, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy też, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym, co dzieje się na drodze.

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

Powrót na górę strony