Informacje

Policjanci zabezpieczyli prawie 3 kg narkotyków

Skierniewiccy kryminalni "zdjęli" z nielegalnego narkotykowego rynku prawie 3 kilogramy środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Większość z nich, bo prawie 2 kg, stanowiła amfetamina. Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Skierniewiccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogą być przechowywane narkotyki. 18 lipca 2023 roku pojechali pod ustalony adres, aby przeszukać lokal. Na miejscu znajdował się 28-letni mężczyzna. Policjanci przeszukali mieszkanie i okazało się, że zebrane przez nich informacje były trafne. Na miejscu ujawnili bowiem torebki z suszem, białą substancją, ponad 500 sztuk tabletek o różnych kolorach i kształtach oraz zawiniątka z kolorowymi płatkami. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli sprzęt, mogący służyć do porcjowania narkotyków – wagi, zgrzewarkę.  28-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do skierniewickiej jednostki policji. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że  były to marihuana, amfetamina i 570 tabletek MDMA/ECSTASY. Łączna waga narkotyków wynosiła blisko 2,7 kg, z czego większość, bo 1,9 kg, stanowiła amfetamina. Sprawę śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach. 19 lipca 28-letni mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. 20 lipca sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości substancji odurzających lub substancji psychotropowych, a także przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
aspirant Justyna Florczak-Mikina

 

 

 

  • Na pierwszym planie ręka z opaską na wysokości łokcia z napisem POLICJA, dalej różnego rodzaju narkotyki ułożone na biurku.
Powrót na górę strony