Informacje

XXII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

24 września 2023 roku, po raz 22. policjanci i pracownicy Policji wraz z rodzinami, członkowie związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz Policji, będą uczestniczyć w corocznych uroczystościach w ramach Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego.

Spotkania weszły już na stałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń w życiu Policji.  Na załączonym plakacie zawarty jest program spotkania, które rozpocznie się o godzinie 12:00 ( godz. 11:30 zbiórka na pl. W. Biegańskiego) złożeniem wieńców przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i wyjazdem delegacji do złożenia kwiatów w miejscu pamięci na Dollinie Dębowej. O godzinie 13:30 nastąpi wymarsz uczestników uroczystości z pl. Władadysława Biegańskiego - złożenie wiązanek pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Uroczysty Apel Pamięci w 83. rocznicę Zbroni Katyńskiej przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza przy Al. Henryka Sienkiewicza. Następnie o godzinie 13:15 odbędzie się Msza Święta w intencji środowiska policyjnego celebrowana przez ks. biskupa Wiesława Lechowicza Delegata Konferencji Episkopatu Polsk ds. Duszpasterstwa Policji wraz z Kapelanem Policji (Błonia Jasnogórskie),odbędą się też  dwie modlitwy intencyjne: o godzinie 14:30 - za pomordowanych na Wschodzie wiosną 1940 roku policjantów  i  o godzinie 14:40 modlitwa w intencji Policji przed Cudownym Obrazem Jasnogórskim.

Chętni do uczestnictwa funkcjonariusze, proszeni są o zgłoszenie się do Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej  Policji w Skierniewicach - istnieje możliwość wspólnego wyjazdu zorganizowanym środkiem transportu.

aspirant Justyna Florczak-Mikina / źródło pomocnicze ksp.pl

 

  • plakat z programem spotkania jasnogórskiego dla policjantów.
Powrót na górę strony