Informacje

Skierniewicki bilans działań "Prędkość"

W poniedziałek 14 września 2023 roku skierniewiccy policjanci przeprowadzili działania w ramach wojewódzkiej akcji „Prędkość”. To inicjatywa stanowiąca wyraźny sprzeciw wobec poruszania się po drodze kierowców przekraczających dozwoloną prędkość i ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Działania prowadzone były na terenie miasta i powiatu skierniewickiego. Policjanci ruchu drogowego tego dnia szczególną uwagę zwracali na przekraczanie dozwolonej prędkości na głównych ciągach komunikacyjnych miasta, a także drogach wyjazdowych z miasta Skierniewice. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 44 wykroczenia, z czego znaczna większość - bo 40 -  dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, a 35 z nich miało miejsce w rejonie przejść dla pieszych. Dlatego policjanci cały czas apelują o rozsądek podczas jazdy samochodem. Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, a jej rażące przekraczanie jest oznaką brawury, braku rozsądku i narażaniem na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

To nie pierwsze i nie ostatnie takie działania, organizowane przez Policję w wymiarze ogólnopolskim, wojewódzkim, czy lokalnym. Warto pamiętać, że lepiej dojechać w dane miejsce spóźnionym, ale bezpiecznie, niż nie dojechać wcale.

aspirant Justyna Florczak-Mikina

  • policjant z radarem w rękach.
  • policjant z radarem w rękach.
  • policjant z radarem w rękach.
  • dwóch policjantów przy radiowozie.
Powrót na górę strony