Informacje

Dzielnicowi odnaleźli jednego dnia cztery poszukiwane osoby

4 kwietnia 2024 roku skierniewiccy dzielnicowi ujawnili cztery poszukiwane osoby. Trzech mężczyzn zostało doprowadzonych do zakładów karnych celem odbycia kary, natomiast czwarty z nich został doprowadzony nakazem sądu do wskazanej placówki leczniczej. Jeden z poszukiwanych na widok radiowozu schował się w toalecie restauracji, mając nadzieję, że nie zostanie odnaleziony.

Dzielnicowy jest policjantem, który pozornie nie różni się od pozostałych funkcjonariuszy, natomiast jego spektrum działań jest bardzo szerokie i aby być dzielnicowym należy posiadać zbiór odpowiednich umiejętności oraz wiedzy. W czwartek skierniewiccy dzielnicowi po raz kolejny udowodnili, że są specjalistami w swojej dziedzinie, a prowadzenie rozpoznania osobowego w  przydzielonym im rejonie jest na bardzo wysokim poziomie. Trzech poszukiwanych zostało zaskoczonych przez funkcjonariuszy w miejscach przebywania, a ostatni z poszukiwanych będąc w miejscu publicznym na widok zbliżającego się radiowozu wszedł do pobliskiej restauracji. W związku z tym, że dzielnicowy rozpoznał w mężczyźnie osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności natychmiast udał się za nim. Jak się okazało 53-latek schował się w toalecie chcąc uniknąć zatrzymania, ale dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy poszukiwany trafił już do Zakładu Karnego.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Wczoraj policjanci z Rewiru Dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach wykazali się również dużym zaangażowaniem oraz dobrym rozpoznaniem osobowym w terenie.

A czy Ty znasz swojego dzielnicowego? Zachęcamy do skorzystania z aplikacji Moja Komenda, celem sprowadzenia kim jest funkcjonariusz, z którym zawsze bezpośrednio możesz porozmawiać i poprosić o pomoc.

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony