Informacje

FINAŁ KONKURSU O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W ŁODZI

Uczniowie z Zespołu Szkół w Bolimowie wraz ze skierniewickimi policjantami 12 kwietnia 2024 roku w hali sportowej MOSiR przy ulicy Małachowskiego w Łodzi wzięli udział w finale konkursu dla szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Po eliminacjach powiatowych, które odbyły się w Skierniewicach w ubiegłym miesiącu nadszedł czas na etap wojewódzki, na który zakwalifikowali się uczniowie z Bolimowa z klas mundurowych. Konkurs ma na celu popularyzację zawodu policjanta, a konkurencje są zbliżone do etapów jakie musi przejść każdy kandydat do służby w Policji. Do rywalizacji o puchar komendanta przystąpiły łącznie 24 drużyny. W finale uczniowie oprócz testu sprawności fizycznej i testu wiedzy przystąpili także do rozmowy kwalifikacyjnej.
Zwycięzcami turnieju zostali:

 I miejsce najlepsi okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.

 II miejsce zdobyła drużyna reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie.

III miejsce zajęła młodzież z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

W kategorii najlepszy zawodnik turnieju – wygrał Alan Wiśniewski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Nela Michalec z Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.

Dziękujemy bardzo uczniom z Zespołu Szkół w Bolimowie za zaangażowanie i przygotowanie się do zawodów! W tym roku nie stanęliśmy na podium, ale w przyszłym roku wszystko przed nami! Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i do zobaczenia najpierw na rekrutacji, a potem już w służbie!
starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Drużyna z Bolimowa wraz z policjantką ze Skierniewic.
  • Nagrody dla zwyciężców.
  • Rozpoczęcie konkursu, oficjalne przywitanie.
  • Uczestnik pokonujący tor przeszkód - skok przez skrzynię.
  • Uczestniczka rozpoczynająca tor przeszkód.
  • Uczestnik przeskakujący przez płotki.
  • Kibice dopingujące drużyny biorące udział w kokursie.
  • Zakończenie turnieju.
  • Bolimowscy uczniowie z opiekunem.
Powrót na górę strony