Informacje

"W trosce o mieszkańców - debata" w Muzeum Historycznym w Skierniewicach

W poniedziałek 15 kwietnia 2024 roku w Muzeum Historycznym w Skierniewicach odbyła się debata „W trosce o mieszkańców”. Uczestnicy dowiedzieli się od funkcjonariuszy m.in. jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze oraz co zrobić by nie paść ofiarą oszustwa "na wnuczka/policjanta". Seniorzy poznali również akcję społeczną #znamTeNumery.

Spotkanie nie tylko miało za zadanie zacieśnianie współpracy policji ze społecznością lokalną, ale także było okazją do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.

Ponadto policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, dokładnie opowiedzieli o sposobach działań oszustów metodą „na wnuczka”, „na policjanta/prokuratora”, „pracownika banku” itp. Obecni na sali seniorzy mieli szczególną okazję dowiedzieć się od dzielnicowej sierż. Moniki Kucińskiej oraz Oficera Prasowego st. sierż. Anety Placek-Nowak, w jaki sposób przestępcy wyłudzają pieniądze i jak należy zachować się w takich sytuacjach. Treści teoretyczne, przeplatane były realnymi przykładami zdarzeń, do których doszło ostatnio na terenie naszego miasta i powiatu. Seniorzy poznali też ogólnopolską akcję #znamtenumery oraz program Dzielnicowy Bliżej Nas. Mł. asp. Katarzyna Kurkowska przybliżyła uczestnikom debaty, sposób korzystania z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” a, o aplikacji „Moja Komenda” opowiedział kierownik Rewiru Dzielnicowych – st. asp. Kordian Grzywacz. Ważnym elementem prelekcji było również bezpieczeństwo w ruchu drogowym, -o którym opowiedział Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach kom. Robert Zwoliński.

Mieszkańcy mieli okazję wysłuchać nie tylko przedstawicieli policji, gośćmi debaty były również Patrycja Gabrych – Rzecznik Praw Konsumenta oraz Małgorzata Stefanowska -Radna Miasta Skierniewice.

Na zakończenie nie zabrakło słów podziękowań w związku z relacjami pojawiającymi się zarówno ze strony seniorów, jak i mundurowych - takie spotkania są bardzo ważne. Codziennie słyszymy z mediów przekazy o różnego rodzaju oszustwach, których ofiarami padają przede wszystkim starsze osoby. Na terenie naszego miasta niestety też mamy do czynienia z takimi przypadkami. Przeprowadzone spotkanie pokazuje, że skierniewicka policja jest otwarta na mieszkańców i jak może, służy im wszelką pomocą, a jak wiadomo najlepiej jest zapobiegać takim sytuacjom niż później ścigać ich sprawców.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w debacie za wspólnie spędzony czas, za wiele zadanych pytań oraz zaangażowanie się w podejmowane tematy.

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Dzielnicowa podczas prelekcji.
  • Uczestnicy debaty podczas spotkania,
  • Naczelnik ruchu drogowego podczas prezentacji.
  • Uczestnicy słuchający prelekcji dzielnicowej.
  • Wystąpienia rzecznika praw konsumenta.
  • Dyskusja na zakończenie debaty.
Powrót na górę strony