Informacje

Przedszkolaki odwiedziły skierniewicką komendę

We wtorek Komendę Miejską Policji w Skierniewicach odwiedziła grupa zerowa z Przedszkola numer 10 w Skierniewicach. Dzieci zapoznały się z pracą policjantów z różnych wydziałów, obejrzały policyjny sprzęt oraz pomieszczenia, gdzie służbę pełni oficer dyżurny. Z małymi gośćmi rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu i na ulicy.

Podczas wycieczki przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy Policji. Z dużą ciekawością dzieci przyglądały się policyjnemu sprzętowi. Niewątpliwie zaś najwięcej emocji wzbudziła wizyta u dyżurnego jednostki. Przedszkolaki z nutą niepewności aczkolwiek z ciekawością weszły do jego wnętrza. W czasie spotkania funkcjonariusze przypomnieli małym gościom wiadomości z zakresu bezpiecznych zachowań, a w związku ze zbliżającym się weekendem majowym przypomnieli jakich sytuacji należy się wystrzegać i na co zwracać uwagę by minął on bezpiecznie.

Ta wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci tych młodych ludzi, zaś wspólne zdjęcia na pewno będą ozdobą niejednego rodzinnego albumu. Być może również to pierwsze spotkanie z Policją będzie dla niejednego z nich inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Zdjęcie grupowe z przedszkolakami.
  • Dzieci przymierzające ubrania policyjne.
  • Sprzęt policyjny,  kask, pałki służbowe.
Powrót na górę strony