Informacje

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 14.05.2024

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową w naszym mieście zatrzymali kolejne dwie osoby za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Tym razem w rękach policjantów znalazł się 29 oraz 47-latek. Kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko 80 gramów amfetaminy i marihuany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach 7 maja 2024 roku zatrzymali do kontroli pojazd marki Hyundai. W pojeździe znajdował się 29-latek, który był zdenerwowany. Podejmujący interwencję policjanci w związku z dużym doświadczeniem podjęli decyzję o przeszukaniu mężczyzny oraz pojazdu na okoliczność posiadania środków zabronionych. Kryminalni mieli dobre przeczucie – przy skierniewiczaninie odnaleźli 19 gramów amfetaminy, a w domu kolejne 8 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejnego dnia - 8 maja 2024 roku kryminalni podjęli kolejne działania dotyczące przestępczości narkotykowej. W związku z prowadzonym rozpoznaniem osobowym policjanci pojechali do miejscowości znajdującej się na terenie powiatu łowickiego, gdzie według ich ustaleń zamieszkuje mężczyzna, który może posiadać środki psychoaktywne. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. W trakcie przeszukania, w którym uczestniczył przewodnik psa z owczarkiem belgijskim o imieniu Oskar z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi , policjanci odnaleźli blisko 50 gramów amfetaminy. W konsekwencji działań 47-latek został zatrzymany, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Policjant z zatrzymanym w trakcie czynności zatrzymania.
  • Kryminalni z zatrzymanym podczas doprowadzenia,
Powrót na górę strony