Informacje

Podsumowanie długiego weekendu na skierniewickich drogach

Miniony weekend w powiecie skierniewickim minął bezpiecznie. W trakcie jego trwania nie doszło do żadnego wypadku. Natomiast był to pracowity czas dla policjantów ruchu drogowego i pionu prewencji. Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową w tym czasie przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji.

Jak w każdy długi weekend policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz osób podróżujących przez nasz teren. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali. W konsekwencji działań w dniach 29 maja-3 czerwca 2024 roku skierniewiccy mundurowi z drogówki wylegitymowali ponad 200 uczestników ruchu drogowego, ujawnili 111 wykroczeń oraz wyeliminowali 10 nietrzeźwych kierujących. Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze odnotowali 13 niegroźnych kolizji. Jeden z mieszkańców stracił prawo jazdy w związku z przekroczenie prędkości o 51 km/h w terenie zabudowanym.

Pogoda oraz zbliżające się wakacje będą sprzyjać wyjazdom oraz aktywności kierujących na drogach, więc apelujemy do wszystkich kierowców:

Wybierając się w każdą podróż pamiętajmy elementarnych zasadach! Przez całą drogę kierowca powinien mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Trzeba też koniecznie zwrócić uwagę, aby rodzina jechała w pasach, a małe dziecko w specjalnym foteliku bezpieczeństwa. Gdy pojawi się zmęczenie, najlepiej zatrzymać się i zrobić kilku lub kilkunastominutową przerwę. Nie każdy kierowca może podróżować w nocy, czasami walka ze snem jest ponad jego siły.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony