Informacje

Weekendowe działania skierniewickich policjantów

Ostatni weekend w naszym powiecie był pełen policyjnej profilaktyki, zabezpieczeń oraz działań podejmowanych przez skierniewickich policjantów. Policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe oraz zabezpieczyli rajd rowerowy, natomiast profilaktycy wzięli udział w XIII Pikniku Rodzinnym.

7 czerwca 2024 roku na terenie całego kraju zostały przeprowadzone działania „Prędkość”, w trakcie, których na terenie naszego powiatu policjanci z drogówki wylegitymowali ponad 100 uczestników ruchu drogowego oraz ujawnili 76 wykroczeń, aż 70 z nich związane było z przekroczeniem prędkości. Ponadto kolejnego dnia funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów biorących udział w XXI Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach. W wydarzeniu wzięło udział około 200 osób, było bezpiecznie i nie było żadnych sytuacji zagrażających.

Oprócz w/w działań w sobotę skierniewiccy profilaktycy wzięli udział w Pikniku Rodzinnym w Szkole Podstawowej w Michowicach. Policjanci spotkali się z dziećmi, z którymi przeprowadzili rozmowy dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w zbliżające się wakacje, bezpiecznych zachowań na drodze oraz bezpieczeństwa podczas korzystania z miejskich kąpielisk.  Dzieci w konkursach mogły wygrać nagrody za poprawne odpowiedzi związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem i okazało się, że młodzież posiada dużą wiedze w tej kwestii.

Podsumowując to był intensywny, ale również bezpieczny weekend na terenie naszego powiatu. Przez cały weekend nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano 5 niegroźnych kolizji drogowych.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Policjant na motorze jadący na czele rajdu rowerowego.
  • Motocykl policyjny, a w tle uczestnicy rajdu rowerowego.
  • Policjanci na stanowisku rozłożonym na pikniku rodzinnym.
  • Policjant pokazujący dzieciom radiowóz.
  • Policjanci pomagający ubrać się nastolatkowi w strój policjanta.
Powrót na górę strony