Informacje

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 200 GRAMÓW NARKOTYKÓW I ZATRZYMALI 2 OSOBY

Skierniewiccy policjanci w przeciągu dwóch dni ujawnili ponad 200 gramów środków odurzających. Zatrzymane zostały dwie osoby. 32-latka zwróciła na siebie uwagę przechodząc przez torowisko w niewyznaczonym miejscu, natomiast 20-latek popełnił wykroczenie w ruchu drogowym nie stosując się do zakazu wjazdu. Podejrzani decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu, za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

27 czerwca 2024 roku policjanci z Posterunku w Bolimowie pojechali w rejon Dworca PKP w Skierniewicach, celem udzielenia wsparcia funkcjonariuszom Służby Ochrony Kolei, którzy zauważyli kobietę przechodzącą przez tory w niewyznaczonym do tego miejscu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce w trakcie interwencji postanowili sprawdzić plecak 32-latki, ponieważ kobieta była bardzo zdenerwowana oraz pobudzona. Jak się okazało skierniewiczanka w plecaku miała w przezroczystym zawiniątku ponad 2 gramy amfetaminy. W związku z posiadaniem środków zabronionych kobieta została zatrzymana i doprowadzona do skierniewickiej komendy. Następnie w jej miejscu zamieszkania kryminalni dokonali przeszukania w trakcie, którego w lodówce znaleźli ukryte kolejne ponad 100 gramów amfetaminy. Kobieta usłyszała zarzut związany z posiadaniem znacznej ilości substancji zabronionych, teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Kolejnego dnia 28 czerwca 2024 roku w godzinach nocnych kryminalni podjęli interwencje w stosunku do kierowcy pojazdu marki Volkswagen, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym, niestosując się do nowych przepisów na skierniewickim rynku tj. zakazu wjazdu. W trakcie interwencji policjanci postanowili przeszukać kontrolowane auto, ponieważ z posiadanej przez nich wiedzy wynikało, że mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki, ponadto zachowanie 20-latka wzbudzało podejrzenie u interweniujących. W konsekwencji podjętych działań kryminalni znaleźli w pojeździe łącznie ponad 100 gramów substancji zabronionych, -amfetamina i marihuana, które były ukryte w podłokietniku i bagażniku. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji zabronionych. Ponadto za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 2000 zł a także 8 punktów karnych.

Sąd zastosował wobec obojgu podejrzanych tymczasowy areszt, za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Od początku bieżącego roku w skierniewickiej komendzie prowadzonych jest już ponad 40 postępowań związanych z posiadaniem rożnego rodzaju narkotyków oraz nielegalnych substancji odurzających niebezpiecznych dla zdrowia.

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony