Aktualności - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Aktualności

Aktualności

 • Członkowie Zarządu Koła kontynuują pełnienie dyżurów w siedzibie Stowarzyszenia – KMP ul. Sobieskiego 69 pok. 116 w godzinach 10.00 – 13.00,
 • od stycznia 2017 r. można dokonać na rzecz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych  1% odpisu od naliczonego podatku dochodowego składając  PIT za 2016 r. – wpisując obliczoną kwotę oraz  KRS  00 000 43188. Apelujemy o liczne dokonanie odpisu.

Zarząd Koła składa serdeczne podziękowania za długoletnią „wierność” oraz działania na  rzecz naszego kola najstarszym – stażem – członkom:

1. Wiesławowi KOZIARSKIEMU data wstąpienia 26.09.1994 r.

2. Tadeuszowi KOWALIK                                             26.07.1997 r.

3. Teodozji KOTYNIA                                                    26.07.1997 r.

4. Stanisławowi KLUCZNEMU                                   26.09.1997 r.

5. Stefanowi FIREK                                                       26.09.1997 r.

6. Andrzejowi KAFARSKIEMU                                    25.03.1998 r.

7. Henrykowi SZMIGIELSKIEMU                                27.03.1998 r.

Życzymy zdrowia na kolejne długie lat życia i sił do wspólnego działania w Stowarzyszeniu.

 • W dniu 27.01.2018 roku w restauracji „Tawerna” odbyła się zabawa karnawałowa. Zgromadziła ona 117 osób Przy dobrej muzyce i obficie zastawionych stołach zabawa trwała do 4 rano następnego dnia. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezes ZW SEiRP w Łodzi.
 • W dniu 17.02.2018 roku na cmentarzu komunalnym w Skierniewicach odbył się pogrzeb kpt. w st. spocz. Sławomira KĘPICKIEGO. Zmarłego żegnała rodzina, liczne grono członków naszego koła, koledzy i znajomi. Przedstawiciele Zarządu Koła w imieniu wszystkich członków złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów. Kolega Sławomir do S.E i R.P należał od 30.12.2004 r.

 • Tegoroczny Dzień Kobiet w naszym Kole świętowaliśmy przez trzy dni. 7 marca Prezes Mirosław Rosiński złożył życzenia i przekazał słodkie upominki paniom z Komendy Miejskiej Policji współpracującym z Zarządem. Następnego dnia kilka naszych członkiń na zaproszenie Prezydenta Miasta w kinoteatrze Polonez obejrzało koncert w wykonaniu Piotra Polk. Główna uroczystość odbyła się w dniu 9 marca w restauracji „Dworek”. Uczestniczyły w niej 42 panie. Prezes Mirosław Rosiński złożył naszym Paniom okolicznościowe życzenia. Następnie był poczęstunek i występ duetu muzycznego z zaprzyjaźnionego Klubu Seniora „Ustronie”. Na zakończenie spotkania męska część Zarządu Koła obdarowała panie różami.

 • W dniu 20 kwietnia 2018 roku w świetlicy KMP odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze naszego Koła. W zebraniu wziął udział Prezes Zarządu Wojewódzkiego S.E i R.P w Łodzi Zdzisław Pełka. Po wysłuchaniu sprawozdań z działalności Koła i finansowego na wniosek Komisji Rewizyjnej Walne Zebranie udzieliło absolutorium ustępującemu Zarządowi Koła.
  Następnie odbyła się seria wyborów do władz Koła. Walne Zebranie wybrało Zarząd Koła w składzie : prezes Ryszard ZABORSKI, wiceprezesi Mirosław ROSIŃSKI i Józef KOWALSKI, sekretarz Grażyna TOMASIK, skarbnik Aleksandra JAŚNIAK, członkowie Małgorzata STANISZEWSKA KARWAT, Wojciech DZIUDA. 
  Komisję Rewizyjną Koła w składzie ; Andrzej KAFARSKI – przewodniczący, Sławomir KALISIAK – wiceprzewodniczący, Stanisław KRASIŃSKI – sekretarz.
  Delegatów na Zjazd Wojewódzki: Ryszarda Zaborskiego, Mirosława Rosińskiego, Józefa Kowalskiego, Grażynę Tomasik, Aleksandrę Jaśniak, Małgorzatę Staniszewską Karwat, Wojciecha Dziudę, Andrzeja Kafarskiego.

 • W dniu 26 czerwca w Auli KWP w Łodzi odbył się Walny Zjazd Wojewódzki Delegatów naszego Stowarzyszenia. Skierniewickie Koło reprezentowało 8 delegatów. Zjazd m.in. wybrał nowe Prezydium Zarządu Wojewódzkiego, członków Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej oraz delegatów i ich zastępców na Krajowy Zjazd Delegatów. Prezesem Zarządu Wojewódzkiego na kolejną kadencję wybrano Zdzisława PEŁKĘ. W pięcio osobowej Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej mamy dwoje naszych przedstawicieli: Grażyna TOMASIK bedzie pelniła funkcję seretarza komisji, a Andrzej KAFARSKI członka tej komisji. Józefa KOWALSKIEGO wybrano na zastepcę delegata na Krajowy Zjazd Delegatów. 
   
 • W okresie od 27 czerwca do 11 lipca 2018 r. 40 osobowa grupa członków naszego koła wypoczywała w Spółdzielczym Centrum Rehabilitacyjno -Medycznym RESURS w Sarbinowie. W trakcie wypoczynku kuracjusze korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych, kąpieli morskich i słonecznych. Odbyli wycieczki do Kołobrzegu, Koszalina, Gąsek i Chłopów. Humory i pogoda w tym roku dopisały w 100 %.  Zaangażowanie i współpraca naszych członków została doceniona przez Kierownictwo ośrodka przyznaniem stosownego dyplomu.
   
 • W dniu 14 lipca 2018 r. świętowaliśmy „Dzień seniora policyjnego”. Z tej okazji 63 członków koła i ich współmałżonków spotkało się na imprezie integracyjnej w ośrodku Osada Chlebacz. Na spotkaniu gościliśmy Przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Melona, wiceprzewodniczącego Grzegorza Płuskę (jednocześnie członka naszego koła) , Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Tomasza Jarzynę oraz Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Zdzisława Pełkę. Po części oficjalnej tj. życzeniach i upominkach od Prezydenta Miasta Krzysztofa Jażdżyka i Przewodniczących Rady Miasta zabawa przy dobrym jedzeniu i wspaniałej muzyce trwała do godz. 23.30.
   
 • ​Zarząd Koła w dniu 17 lipca 2018 roku wziął udział w obchodach Święta Policji organizowanych przez KMP. Uroczystość odbyła się w sali Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. Po wprowadzeniu sztandaru i złożeniu meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi insp. Andrzejowi Łapińskiemu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach  odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awansowano 37 policjantów. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
 • „Nasze greckie wakacje”. W dniach od 12 do 23 sierpnia 51 osobową grupą wypoczywaliśmy na pięknym greckim wybrzeżu w miejscowości Olimpic Beach u stup gór Olimp. Hotel Phoenix położony był blisko morza i codziennie korzystaliśmy z kąpieli morskich i słonecznych. W trakcie dodatkowych wycieczek odwiedziliśmy Meteory, czyli tajemniczy świat klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odbyliśmy całodniowy rejs statkiem na wyspę Skiathos. Podczas tego rejsu wspaniale bawiliśmy się na pokładzie ucząc się greckich tańców, śpiewaliśmy i degustowaliśmy metaksę. Mieliśmy możliwość kąpieli i plażowania na „złotej plaży” - najładniejszej w Grecji. W czasie wieczoru greckiego mogliśmy zapoznać się z grecką kulturą i typowymi potrawami kuchni greckiej. Wspomnienia z tych wakacji na pewno przetrwają o wiele dłużej niż zdobyta tam opalenizna.
 • Wojewódzkie dni seniora. 31 przedstawicieli naszego Koła w dniu 25 sierpnia na zaproszenie Marszałków Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Dariusza Klimczaka wzięło udział w wojewódzkich dniach seniora zorganizowanych w Skierniewicach w Hali Sportowej. W programie obchodów znalazły się występy seniorskich zespołów artystycznych z naszego regionu. Gwiazdą imprezy był zespół No To Co. Życzenia seniorom przekazali Marszałkowie, Prezydent Miasta Krzysztof Jażdżyk oraz posłowie Władysław Kosiniak – Kamysz i Dorota Rutkowska.
 • Po raz kolejny w dniu 6.10.2018 roku spotkaliśmy się w Osadzie Chlebacz na tradycyjnym pieczeniu ziemniaka. W spotkaniu uczestniczyło 60 osób. Wesoła zabawa przy dobrej muzyce i dobrym jedzeniu trwała do północy. Był też czas na śpiewy przy ognisku i oczywiście pieczenie ziemniaków.
 • W dniu 11.10.2018 roku Prezydent Miasta Krzysztof Jażdżyk kolejny raz zaprosił nas na Skierniewicki Dzień Seniora.  Z zaproszenia skorzystało 60 członków Koła. W Kinoteatrze "Polonez" mogliśmy podziwiać koncert zespołu Tercet Egzotyczny, a po koncercie skorzystać z poczęstunku. Każdy senior otrzymał słodki prezent.
 • W dniu 16.10.2018 roku Prezes  Koła Ryszard Zaborski reprezentował nasze Koło na obchodach jubileuszu 40 - lecia Klubu "Zacisze" Uroczystość odbyła się w Kinoteatrze "Polonez". Prezes złożył życzenia i wręczył Przewodniczącej Klubu Elżbiecie Nowak  kwiaty oraz okolicznościową plakietę.
 • W dniu 25.10.2018 roku 35-cio osobową grupą byliśmy na wycieczce w Warszawie. W Centrum Nauki "Kopernik" spędziliśmy 3 godziny przekonując się, że w każdym wieku życia można się dowiedzieć i zobaczyć bardzo dużo nowego. Następnie zwiedzając Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" zapoznaliśmy się z ciekawą historią obecności tego narodu na polskich ziemiach.
 • 16 listopada 2018 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi z wielką przyjemnością obejrzeliśmy komedię pod tytułem „Pomoc domowa”. W wyjeździe tym uczestniczyło 53 członków i sympatyków naszego Koła. 

 

 

Spotkanie opłatkowe odbędzie się w dniu 15 grudnia 2018 r (sobota) od godz. 15.00 w restauracji Tawerna. Odpłatność za udział w spotkaniu 20 zł dla członków zwyczajnych i 40 zł dla członków wspierających. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Zapisy i wpłaty do 28 listopada.

Zarząd Koła zaprasza wszystkich członków na  roczne zebranie sprawozdawcze. Odbędzie się ono w dniu 28 grudnia 2018 roku – piątek – o godz. 15.00 w świetlicy Komendy Miejskiej.

Porządek obrad:

- otwarcie zebrania i wybór przewodniczącego zebrania,

- przedstawienie i przyjęcie porządku obrad,

- wybór komisji skrutacyjnej i mandatowej,

- sprawozdanie z działalności Zarządu za b.r.

- sprawozdanie finansowe Komisji Rewizyjnej,

- podjęcie uchwały o absolutorium i innych uchwał,

- sprawy różne.

W dniu 2 lutego 2019 roku zapraszamy na zabawę karnawałową do restauracji Tawerna. Koszt udziału w zabawie jednej osoby 125 zł. Zgłoszeń i wpłat prosimy dokonać do 16 stycznia 2019 roku.

W związku z organizacją wczasów w 2019 roku w Sarbinowie prosimy o potwierdzenie u kol. Grażyny TOMASIK – tel. 502 315 651 – swojej obecności na tym wypoczynku. Wstępny termin turnusu to 29.06. do 12.07.2019 r. Zgłoszenia należy dokonać do dnia 30.10.2018 roku. Liczba miejsc ograniczona. Cena będzie podana w terminie późniejszym.

 

Zarząd Koła przypomina o obowiązku opłacenia składki członkowskiej za bieżący rok w terminie do 31 lipca. Wysokość rocznej składki tak jak w roku ubiegłym wynosi 42 złote. Wpłaty można dokonać w każdą środę w KMP p. 116 lub przelać na konto bankowe koła nr 60 1600 1462 1838 2450 6000 0001

 

To nic nie kosztuje, a tyle znaczy!!!!
Bardzo proszę o przekazanie 1% podatku dla kolegi.

Konrad ma 31 lat, dokładnie 13 lat temu choroba zawładnęła jego życiem. Choruje na nocną napadową hemoglobinurie - brzmi to trochę jak nazwa potwora z bajki dla dzieci.
Napadowa nocna hemoglobinuria (ang. PNH) to rzadkie zaburzenie polegające na zbyt szybkim rozpadzie krwinek czerwonych. Rozpady te uszkadzają poszczególne organy.
Ok. 7 lat temu, na skutek choroby, Konrad przeszedł przeszczep wątroby. W ciągu ostatniego roku stan jego drastycznie się pogorszył. W 2016 roku Konrad więcej czasu spędził w szpitalu niż w domu. Praktycznie w domu jest gościem.

Istnieje lek, który hamuje napady choroby, dałoby to szanse lekarzom na przygotowanie Konrada do przeszczepu szpiku, który jest jego ostatnią szansą. Roczne leczenie Konrada lekiem Ekulizumab to koszt ok. 1 200 000. Niestety kwota ta przewyższa możliwości finansowe rodziny. Dlatego, każda wpłacona złotówka zwiększa szansę na dożycie Konrada do przeszczepu. Konrad to super chłopak z ogromnym poczuciem humoru. Nigdy nie pyta, dlaczego ja? Nie użala się nad swoim losem, ale to jego rodzina i my nie możemy patrzeć jak choroba odbiera go dzień po dniu. Jak każdego dnia Konrad walczy o kolejny dzień!

Zbieramy pieniądze na leczenie i życie Konrada.
Prosimy o pomoc!

 

 

 

nr konta: 72 1090 2590 0000 0001 3389 9150 - z dopiskiem " Na leczenie Konrada Sobolewskiego"

Pełne dane fundacji

 

Fundacja Pomocy Społecznej
„Chodźmy Razem”
96-100 Skierniewice
ul. Iwaszkiewicza 8/4

 

KRS: 0000276365
REGON: 100347031
NIP: 836-17-96-958

Bank Zachodni WBK 1 oddział w Skierniewicach

 

 

Prośba o pomoc od córki naszego emeryta Władysława KULI


Chcę żyć dla swojego synka, proszę o pomoc

Serdecznie proszę o wsparcie mojej walki z chorobą. NMO (zespół Devica) to bardzo rzadka choroba atakująca przede wszystkim nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy. Czasem, tak jak u mnie, zmiany obejmują również głowę (m.in. korę mózgową i móżdżek).

W kwietniu 2013 roku urodziłam pierwszego, długo wyczekiwanego syna. Po miesiącu od porodu zaczęłam tracić siłę w nogach i rękach. Przytulenie, czy noszenie na rękach Tadzia było niemożliwe. Wyjście na spacer również. Nie wspominając o innych, codziennych czynnościach. Lekarze podejrzewali SM. Zabrzmiało to jak wyrok. Przyszedł moment, kiedy na Tadeusza mogłam tylko popatrzeć. Ostatnie badanie potwierdziło podejrzenie rzadkiej choroby – zespołu Devica. Poród spowodował, że schorzenie uaktywniło się. „Dopadła mnie” choroba rzadka i nieuleczalna, w której układ odpornościowy atakuje nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy.

Ubiegły rok był trudny, najtrudniejszy dla mnie od postawienia diagnozy, bo choroba zaczęła zabierać również wzrok. Ten, niestety, nie zapowiada się lepiej (styczeń, luty i marzec w szpitalu, już wiadomo, że w maju znów się muszę położyć na co najmniej 5 dni). Póki co NFZ płaci za moje nieziemsko drogie leczenie (każdy pobyt to koszt między 40.000 a 80.000 zł za same podstawowe leczenie), choć nie wiadomo jak długo. 

Leki, które otrzymuję na co dzień, niestety nie są refundowane. Często badania, które muszę wykonać z dnia na dzień, również dużo kosztują. Każda złotówka się liczy. Zwłaszcza, gdy choroba, nie dość, że rzadka i nieuleczana, to nadal nie wynaleziono skutecznego leku, który by ją choćby zatrzymał, pozwolił znów w miarę normalnie żyć. Choroba odbiera siłę w nogach, rękach, zabiera wzrok. Wszystko w tempie ekspresowym. 

Szansą na zatrzymanie choroby i przywrócenie zdrowia może okazać się przeszczep komórek macierzystych, powtórzony po roku. Jeżeli możecie pomóc mi w walce z chorobą, będę nieziemsko wdzięczna.


Środki można przekazywać:  
1. wpłacając je na stronie zrzutka.pl, tak jak pozostałe wpłaty elektroniczne (adres: https://zrzutka.pl/na-walke-z-rzadka-nieuleczalna-choroba-7xwhep ) albo przelewem tradycyjnym (nr konta 03 1750 1312 6815 1536 9353 5739);
2. wpłacając na moje konto w fundacji Avalon:
- jako darowiznę: http://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html 
- za pośrednictwem PAYU 
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/payu/darowizna.php?id=1659 
- wysyłając SMS charytatywny
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/sms/sms.php?id=1659

Z góry serdecznie dziękuję za każdy grosz, który przybliża mnie do przeszczepu, który zatrzyma chorobę i pozwoli mi więcej czasu spędzać z synem, a nie w szpitalu.

Pozostałe informacje w Zarządzie Koła w każdą środę w godzinach 10.00-13.00.