Aktualności - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Aktualności

 • członkowie Zarządu Koła kontynuują pełnienie dyżurów w siedzibie Stowarzyszenia – KMP ul. Sobieskiego 69 pok. 116 w godzinach 10.00 – 13.00,
 • od stycznia 2017 r. można dokonać na rzecz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych  1% odpisu od naliczonego podatku dochodowego składając  PIT za 2016 r. – wpisując obliczoną kwotę oraz  KRS  00 000 43188. Apelujemy o liczne dokonanie odpisu.
 • Na posiedzeniu Zarządu w dniu 25 stycznia 2017 roku członkowie Zarządu Koła wybrali na funkcję Prezesa Koła Mirosława ROSIŃSKIEGO. Konieczność wyboru nowego Prezesa była spowodowana złożeniem w dniu 28 grudnia 2016 r. pisemnej rezygnacji z tej funkcji przez dotychczasowego Prezesa Edwarda STRZELECKIEGO.
 • W dniu 8 marca 2017 r. Prezes Zarządu Koła Mirosław Rosiński odznakami „Za Zasługi dla Stowarzyszenia” z dyplomem udekorował troje naszych członków: Aleksandrę Jaśniak, Grażynę Głuszek i Grzegorza Płuskę. Odznaki na wniosek Zarządu Koła przyznał Zarząd Główny Stowarzyszenia. Panie otrzymały także symboliczne róże
 • 8 marca to  Święto Kobiet Prezes Zarządu Koła M. Rosiński i wiceprezes  R. Zaborski wręczyli w KMP paniom współpracującym z Zarządem Koła symboliczne kwiaty i złożyli życzenia. W ramach miejskich obchodów tego święta kilka naszych członkiń skorzystało z zaproszeń przekazanych przez Prezydenta Miasta i wzięło udział w koncercie zespołu „Trubadurzy”. Koncert odbył się w kinoteatrze „Polonez”.
 • W dniu 13 maja 2017 roku w wieku 78 lat zmarł  były Prezes naszego Koła Edward STRZELECKI. Pogrzeb Prezesa odbył się 19 maja 2017 roku. Po mszy św. odprawionej w kościele Garnizonowym kol. Prezes został pochowany na cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach przy ul. Kozietulskiego.  Zmarłego żegnali mi. Prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych Zdzisław Czarnecki, członek ZG SEiRP Zdzisław Pietryka, Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Zdzisław Pełka, członkowie rodziny oraz bardo liczne grono byłych podwładnych z czasów służby, członkowie Koła SEiRP w Skierniewicach, przyjaciele i znajomi.W mowie pożegnalnej przypomniano drogę życiową i zasługi zmarłego Prezesa.

Informujemy wyjeżdżających na wczasy do Sarbinowa, że termin końcowej wpłaty należności za turnus wypoczynkowy upływa w dniu 26 kwietnia 2017 roku. Osoby korzystające z dofinansowania wypoczynku z funduszu socjalnego informujemy, że decyzją K-ta Wojewódzkiego z dnia 7.02.2017 r. na rok bieżący kwota dopłaty została ustalona na 300 zł. Pismo KS – soc. 174/119/17/EK.

 

 • Zarząd Koła planuje zorganizowanie  tradycyjnej majówki.  Odbędzie się ona w ośrodku Chlebacz w dniu 27 maja 2017 r. początek od godz. 16.00. Odpłatność za udział w spotkaniu 60 zł, dla emerytów i rencistów policyjnych 30 zł. Zgłoszenia i wpłatę należności przyjmuje Grażyna Tomasik, ostateczny termin wpłat upływa 19 kwietnia 2017r.
 • Zarząd Koła zamierza zorganizować w dniach 1 – 4 września 2017 r. imprezę „Winobranie” - program w załączeniu - LINK . Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie udziału w imprezie do Leszka Kowalskiego. Ostateczny termin zgłoszenia i wpłaty należności to 26 lipca 2017 r.  Dla emerytów i rencistów policyjnych odpłatność 
 • Zarząd Koła organizuje turnus wczasowo-rehabilitacyjny w OWR ADHARA w Sarbinowie w okresie od 18 czerwca do 2 lipca 2017 r. Cena turnusu 1450 zł od osoby ( plus dofinansowanie dla emerytów i rencistów policyjnych oraz ich współmałżonków z funduszu socjalnego ). Pozostałe osoby 1800 zł. Transport w cenie turnusu. Chętni proszeni są o pilny kontakt z Zarządem Koła w każdą środę w godzinach 10.00 – 13.00. Liczba miejsc ograniczona. Każda zainteresowana osoba otrzyma informację o terminach płatności należności za turnus.

W związku z organizacją turnusu wczasowego w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „ADHARA” w Sarbinowie w roku 2017 Zarząd Koła informuje, że:

 • turnus odbędzie się w terminie 18.06. – 02.07.2017 r.,
 • liczba uczestników ograniczona do 44,
 • chętni proszeni są o stanowcze zadeklarowanie uczestnictwa w turnusie do 14 grudnia 2016
 • cena za pokój 2 osobowy wynosi 1.800 ( jeden tysiąc osiemset ) zł.;
 • zaliczkę w wysokości 500 zł należy wpłacać w terminie do 18 stycznia 2017 r. ( termin wpłaty pozostałej kwoty podamy w odrębnej informacji ),
 • wraz z zaliczką należy obowiązkowo złożyć ksero „ Orzeczenia o niepełnosprawności” (osoby, które posiadają grupę inwalidzką ),
 • przejazd autokarem jest w cenie turnusu,

Zarząd Koła zwraca się z prośbą o ścisłe przestrzeganie przedstawionych terminów.

Wpłaty należy dokonać u sekretarz Koła Grażyny Tomasik.

To nic nie kosztuje, a tyle znaczy!!!!
Bardzo proszę o przekazanie 1% podatku dla kolegi.

Konrad ma 31 lat, dokładnie 13 lat temu choroba zawładnęła jego życiem. Choruje na nocną napadową hemoglobinurie - brzmi to trochę jak nazwa potwora z bajki dla dzieci.
Napadowa nocna hemoglobinuria (ang. PNH) to rzadkie zaburzenie polegające na zbyt szybkim rozpadzie krwinek czerwonych. Rozpady te uszkadzają poszczególne organy.
Ok. 7 lat temu, na skutek choroby, Konrad przeszedł przeszczep wątroby. W ciągu ostatniego roku stan jego drastycznie się pogorszył. W 2016 roku Konrad więcej czasu spędził w szpitalu niż w domu. Praktycznie w domu jest gościem.

Istnieje lek, który hamuje napady choroby, dałoby to szanse lekarzom na przygotowanie Konrada do przeszczepu szpiku, który jest jego ostatnią szansą. Roczne leczenie Konrada lekiem Ekulizumab to koszt ok. 1 200 000. Niestety kwota ta przewyższa możliwości finansowe rodziny. Dlatego, każda wpłacona złotówka zwiększa szansę na dożycie Konrada do przeszczepu. Konrad to super chłopak z ogromnym poczuciem humoru. Nigdy nie pyta, dlaczego ja? Nie użala się nad swoim losem, ale to jego rodzina i my nie możemy patrzeć jak choroba odbiera go dzień po dniu. Jak każdego dnia Konrad walczy o kolejny dzień!

Zbieramy pieniądze na leczenie i życie Konrada.
Prosimy o pomoc!

 

 

 

nr konta: 72 1090 2590 0000 0001 3389 9150 - z dopiskiem " Na leczenie Konrada Sobolewskiego"

Pełne dane fundacji

 

Fundacja Pomocy Społecznej
„Chodźmy Razem”
96-100 Skierniewice
ul. Iwaszkiewicza 8/4

 

KRS: 0000276365
REGON: 100347031
NIP: 836-17-96-958

Bank Zachodni WBK 1 oddział w Skierniewicach

 

 

Prośba o pomoc od córki naszego emeryta Władysława KULI


Chcę żyć dla swojego synka, proszę o pomoc

Serdecznie proszę o wsparcie mojej walki z chorobą. NMO (zespół Devica) to bardzo rzadka choroba atakująca przede wszystkim nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy. Czasem, tak jak u mnie, zmiany obejmują również głowę (m.in. korę mózgową i móżdżek).

W kwietniu 2013 roku urodziłam pierwszego, długo wyczekiwanego syna. Po miesiącu od porodu zaczęłam tracić siłę w nogach i rękach. Przytulenie, czy noszenie na rękach Tadzia było niemożliwe. Wyjście na spacer również. Nie wspominając o innych, codziennych czynnościach. Lekarze podejrzewali SM. Zabrzmiało to jak wyrok. Przyszedł moment, kiedy na Tadeusza mogłam tylko popatrzeć. Ostatnie badanie potwierdziło podejrzenie rzadkiej choroby – zespołu Devica. Poród spowodował, że schorzenie uaktywniło się. „Dopadła mnie” choroba rzadka i nieuleczalna, w której układ odpornościowy atakuje nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy.

Ubiegły rok był trudny, najtrudniejszy dla mnie od postawienia diagnozy, bo choroba zaczęła zabierać również wzrok. Ten, niestety, nie zapowiada się lepiej (styczeń, luty i marzec w szpitalu, już wiadomo, że w maju znów się muszę położyć na co najmniej 5 dni). Póki co NFZ płaci za moje nieziemsko drogie leczenie (każdy pobyt to koszt między 40.000 a 80.000 zł za same podstawowe leczenie), choć nie wiadomo jak długo. 

Leki, które otrzymuję na co dzień, niestety nie są refundowane. Często badania, które muszę wykonać z dnia na dzień, również dużo kosztują. Każda złotówka się liczy. Zwłaszcza, gdy choroba, nie dość, że rzadka i nieuleczana, to nadal nie wynaleziono skutecznego leku, który by ją choćby zatrzymał, pozwolił znów w miarę normalnie żyć. Choroba odbiera siłę w nogach, rękach, zabiera wzrok. Wszystko w tempie ekspresowym. 

Szansą na zatrzymanie choroby i przywrócenie zdrowia może okazać się przeszczep komórek macierzystych, powtórzony po roku. Jeżeli możecie pomóc mi w walce z chorobą, będę nieziemsko wdzięczna.


Środki można przekazywać:  
1. wpłacając je na stronie zrzutka.pl, tak jak pozostałe wpłaty elektroniczne (adres: https://zrzutka.pl/na-walke-z-rzadka-nieuleczalna-choroba-7xwhep ) albo przelewem tradycyjnym (nr konta 03 1750 1312 6815 1536 9353 5739);
2. wpłacając na moje konto w fundacji Avalon:
- jako darowiznę: http://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html 
- za pośrednictwem PAYU 
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/payu/darowizna.php?id=1659 
- wysyłając SMS charytatywny
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/sms/sms.php?id=1659

Z góry serdecznie dziękuję za każdy grosz, który przybliża mnie do przeszczepu, który zatrzyma chorobę i pozwoli mi więcej czasu spędzać z synem, a nie w szpitalu.

Pozostałe informacje w Zarządzie Koła w każdą środę w godzinach 10.00-13.00.