Aktualności

Aktualności

WYCIECZKA NA DOLNY ŚLĄSK

W dniach 11-13 maja 2023 r. Zarząd Koła organizuje wycieczkę na Dolny Śląsk. Wyjazd 11.05.2023 r. o godz. 5.30 z parkingu CASTORAMY.

Program wycieczki

I dzień

 • Zwiedzanie Świątyni Pokoju w Jaworze
 • w Szklarskiej Porębie zwiedzamy wodospad Kamieńczyk i wodospad Szklarki

II dzień

 • w Kowarach zwiedzamy Sztolnie i trasę podziemną oraz Park Miniatur zabytków Dolnego Śląska,
 • przejazd przez Jelenią Górę z przewodnikiem,
 • zwiedzanie Zamku Czocha,
 • wieczorem impreza integracyjna.

III dzień

 • w Piechowicach zwiedzanie Huty Kryształów „JULIA”
 • w Wałbrzychu zwiedzamy Zamek Książ i Palmiarnię
 • powrót do Skierniewic,

W drodze powrotnej obiad w restauracji.

Koszt wycieczki 785 zł od osoby. Dla osób uprawnionych 555 zł od osoby.

Koszt obejmuje:

 • przejazd autokarem,
 • wyżywienie :
 • I dzień obiadokolacja,
 • II dzień śniadanie i obiadokolacja,
 • III dzień śniadanie,
 • opłata przewodnika i bilety wstępu,
 • ubezpieczenie,

Do kontaktu w sprawie wycieczki upoważnieni są: Józef  Leszek Kowalski- tel. 600431960 oraz Jaśniak Aleksandra tel.- 661077911. 

 

 1. Na pierwszą wycieczkę w tym roku wybraliśmy się 27 stycznia do Warszawy - Wilanowa. Najpierw zwiedziliśmy świątynię   "Opatrzności Bożej" w Wilanowie. Wrażenie na nas zrobił rozmiar tej budowli oraz jej architektura. Od pana przewodnika usłyszeliśmy historię jej planowania, projektowania i budowy oraz o zamierzeniach na przyszłość. Dowiedzieliśmy się również o sławnych Polakach, których groby znajdują się w katakumbach świątyni. Następnie udaliśmy się do pałacu w Wilanowie. W "Królewskim ogrodzie świateł" spędziliśmy ponad trzy godziny. Zachwycaliśmy się wspaniałymi kompozycjami świetlnymi okalającymi pałac. Obejrzeliśmy dwa spektakle wyświetlone na głównej fasadzie pałacu. Miały one tytuły "Królewska wydra" i "W Wilanowie król jest jeden". W wycieczce wzięło udział 51 osób.
 2. 17 stycznia Prezes Zarządu koła Ryszard Zaborski uczestniczył w obchodach 5-ciolecia Klubu Seniora "Rawka". Uroczystość ta miała miejsce w sali CKiS w Skierniewicach. Prezes w imieniu zarządu i członków naszego koła przekazał przewodniczącej klubu "Rawka" Zofii Cieślak życzenia i okolicznościową tabliczkę upamiętniającą to wydarzenie. Jubileusz uświetniły występy kabaretowe członków klubu i okazały tort.

 3. W dniu 11 lutego w godz. 18.00 - 23.00 w restauracji "Tawerna" odbył się bal karnawałowy. Uczestniczyło w nim 60 osób. Wiele par przyszło w strojach nawiązujących do postaci z tradycyjnych bajek. Przeprowadzono dwa konkursy w których wybrano i nagrodzono najładniej ubraną parę oraz dwie osoby za interpretację tekstów bajek. Tradycyjnie wesoła zabawa trwała do ostatniej minuty zaplanowanego czasu.

 4. W dniu 3 marca odbyło się Wojewódzkie Zabranie Sprawozdawczo - Wyborcze. Wzięło w nim udział 64 delegatów, w tym 7 reprezentujących nasze Koło. Po  wysłuchaniu stosownych sprawozdań i udzieleniu absolutorium ustępującemu Zarządowi delegaci wybrali na kolejną kadencję Prezesem Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Zdzisława PEŁKĘ. Wybrany został również 6 osobowy Zarząd Oddziału oraz 5 osobowa Wojewódzka Komisja Rewizyjna. Wiceprzewodniczącym tej komisji wybrano naszego kolegę Andrzeja KAFARSKIEGO. Gośćmi zaproszonymi na zebraniu m.in. byli Z-ca Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi insp. Tomasz JĘDRZEJOWSKI i Zdzisław CZARNECKI były Prezydent Federacji Służb Mundurowych.

Zarząd Główny Stowarzyszenia Uchwałą nr 16 -VIII - ZG z dnia 7.07.2022 r. podniósł wysokość składki członkowskiej za rok 2023 do kwoty 60 złotych. Prosimy członków zwyczajnych którzy jeszcze nie opłacili składki o wpłacanie jej w powyższej wysokości. Członków, którzy już opłacili składkę z b.r. prosimy o dopłatę kwoty 18 złotych. Przepraszamy za utrudnienia.

Zarząd Koła przypomina o obowiązku opłacenia składki członkowskiej za bieżący rok w terminie do 15 czerwca. Zarząd Główny Stowarzyszenia Uchwałą nr 16 -VIII - ZG z dnia 7.07.2022r podniósł wysokość składki członkowskiej za rok 2023 do kwoty 60 złotych. Wpłaty można dokonać w każdą środę w KMP p. 116 lub przelać na konto bankowe koła nr 60 1600 1462 1838 2450 6000 0001

adres e-mail: seirp.skc@interia.pl

Pozostałe informacje w Zarządzie Koła w każdą środę w godzinach 10.00-12.00.

Powrót na górę strony