Aktualności - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Aktualności

Aktualności

 • Członkowie Zarządu Koła kontynuują pełnienie dyżurów w siedzibie Stowarzyszenia – KMP ul. Sobieskiego 69 pok. 116 w godzinach 10.00 – 13.00,
 • od stycznia 2017 r. można dokonać na rzecz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych  1% odpisu od naliczonego podatku dochodowego składając  PIT za 2016 r. – wpisując obliczoną kwotę oraz  KRS  00 000 43188. Apelujemy o liczne dokonanie odpisu.
 • Na balu karnawałowym spotkaliśmy się w dniu 2 lutego 2019 roku w restauracji Tawerna gdzie od godz. 19.00 do 3.00 następnego dnia bawiło się 80 osób. Wiele par przygotowało stroje w stylu lat 70-tych ub. wieku, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło wesołą zabawę. Wybraliśmy także królową i króla balu. Para królewska otrzymała korony i podarunki. Gościem honorowym był Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Zdzisław PEŁKA.
 • W tym roku Dzień Kobiet nasze członkinie świętowały w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Zarząd Koła w dniu 9 marca zorganizował dla 45 pań wyjazd na wyjątkowy koncert zatytułowany „Zbigniew Macias i jego goście dla Pań”. W czasie koncertu uczestnicy wysłuchali m. in. nastrojowych romansów autorstwa Aleksandra Wiertyńskiego i Bułata Okudżawy, a także cudownej pieśni „Śnić sen” z musicalu „Człowiek z La Manchy”.
 • W dniach 25 – 27 kwietnia 2019 roku 57- mio osobową grupą udaliśmy się na wycieczkę, której głównym celem był rejs promem i zwiedzanie Szwecji. W pierwszym dniu dotarliśmy do Gdańska gdzie zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej i Stare Miasto. Po ciekawej nocy na promie dotarliśmy do Karlskrony – miasta na 33 wyspach. Tu m. in podziwialiśmy Muzeum Marynarki Wojennej (Muzeum Morskie) z autentycznymi okrętami podwodnymi, wystawą figur dziobowych, tunelem podwodnym, fantastyczną kolekcją modeli okrętów, broni i artylerii okrętowej, targ rybny oraz bajkową zabudowę miasta wpisaną na listę zabytków UNESCO. Następnie udaliśmy się do Kalmar, gdzie obejrzeliśmy renesansowy zamek na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą z XVII wieku. Jadąc autokarem oglądaliśmy ponad 6-kilometrowy most na Olandię z 1972 r. i wspaniałe widoki na Cieśninę Kalmarską. W trzecim dniu wycieczki podziwialiśmy zabytki Olsztyna: Stare Miasto z zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką, gotycki zamek Kapituły Warmińskiej i gotycką bazylikę konkatedralną św. Jakuba Apostoła.
 • W dniu 13 czerwca 2019 roku przedstawiciele naszego Koła R. Zaborski, J. Kowalski i J. Nowakowski wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy „100 – lat Policji” Wystawę Komenda Miejska Policji zorganizowała w Muzeum Historii Skierniewic. Patronatem objęli ją Prezydent Miasta K. Jażdżyk i K- t Woj. Policji insp. A. Łapiński. W uroczystości uczestniczyli rekonstruktorzy z Żyrardowa i Radomska, którzy zaprezentowali się w mundurach przedwojennych policjantów. Można było również zapoznać się z historycznym wyposażeniem i uzbrojeniem Policji oraz porównać je z tym czym Policja dysponuje dzisiaj.
 • W okresie od 22.06 do 2.07. 2019 r. grupa 39 członków i sympatyków naszego Koła wypoczywała w hiszpańskiej miejscowości Blanes. Mieszkaliśmy w pięknym hotelu Blumar położonym 100 m od morza. Do dyspozycji mieliśmy również 3 hotelowe baseny. Wypoczynkowi sprzyjało doskonałe wyżywienie i wspaniała pogoda. Mieliśmy także możliwość zwiedzenia Barcelony, w tym stadionu Camp Nou. Podczas rejsu statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava podziwialiśmy niepowtarzalne krajobrazy. Nie zapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Monaco a zwłaszcza w kasynie Monte Carlo. Nie mniejszą przyjemnością było zwiedzanie Mediolanu.
 • W dniu 5 lipca 2019 r. Prezes Zarządu Koła Ryszard Zaborski wziął udział w międzypowiatowych obchodach „100 Rocznicy Powstania Policji Państwowej” zorganizowanych w Kutnie.

WYCIECZKA w dniu 4 września 2019 – jednodniowa

Program wycieczki:

7.00– wyjazd

9.00 – zwiedzanie kopalni soli w Kłodawie

14.30 zwiedzanie Muzeum Marii Konopnickiej w Bronowie

14.00-19.00 – pobyt w Termach Uniejów

21.00-21.30 – powrót do Skierniewic

Kopalnia Soli w Kłodawie

Program zwiedzania obejmuje prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych. Możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.

Trasa oświetlona elektrycznie

 • Zwiedzających obowiązuje pełne, sportowe obuwie na płaskim obcasie oraz wygodna, adekwatna do pory roku, odzież. W podziemnej części kopalni utrzymuje się, w miarę stała, temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza.
 • Turyści otrzymują hełmy ochronne.
 • Zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem.

Czas zwiedzania: około 2,5 godz

Przeciwwskazania zdrowotne do zjazdu na dół:

 • Niewydolność krążeniowa i oddechowa,
 • Choroby z nadciśnieniem tętniczym,
 • Klaustrofobia, epilepsja nieustabilizowana
 • Niepełnosprawność ruchowa ograniczająca samodzielne poruszanie się,
 • Niewyrównana cukrzyca,
 • Przebyty udar mózgu,
 • Nieskorygowane poważne wady wzroku i słuchu,
 • Inne choroby potęgowane przez nagłą zmianę ciśnienia atmosferycznego związanego ze zjazdem do podziemi.

Termy Uniejów

W ramach wejścia grupowego (osoby uprawnione muszą posiadać legitymacje emeryta/rencisty) pobyt 3 godziny na basenach i w strefie saun.

Koszt wycieczki 100 zł

Zgłoszenia, do wyczerpania miejsc ( 50 osób), przyjmuje

kol. Małgorzata Staniszewska- Karwat.

Zarząd Koła organizuje „Bal Stulecia” z okazji 100nej rocznicy powołania Policji. Do udziału w zabawie zapraszamy członków koła, sympatyków, policjantów, pracowników Policji, emerytów i rencistów policyjnych. Bal odbędzie się w dniu 26 lipca 2019 r.(piątek) od godz. 18.00 w Nieborowie w lokalu „Posterunek 77”. Zapewniamy dojazd autokarem oraz dodatkowo zwiedzanie muzeum motoryzacji. Zapisy do 3 lipca 2019 roku. Serdecznie zapraszamy.

Zarząd Koła przypomina o obowiązku opłacenia składki członkowskiej za bieżący rok w terminie do 31 lipca. Wysokość rocznej składki tak jak w roku ubiegłym wynosi 42 złote. Wpłaty można dokonać w każdą środę w KMP p. 116 lub przelać na konto bankowe koła nr 60 1600 1462 1838 2450 6000 0001

 

To nic nie kosztuje, a tyle znaczy!!!!
Bardzo proszę o przekazanie 1% podatku dla kolegi.

Konrad ma 31 lat, dokładnie 13 lat temu choroba zawładnęła jego życiem. Choruje na nocną napadową hemoglobinurie - brzmi to trochę jak nazwa potwora z bajki dla dzieci.
Napadowa nocna hemoglobinuria (ang. PNH) to rzadkie zaburzenie polegające na zbyt szybkim rozpadzie krwinek czerwonych. Rozpady te uszkadzają poszczególne organy.
Ok. 7 lat temu, na skutek choroby, Konrad przeszedł przeszczep wątroby. W ciągu ostatniego roku stan jego drastycznie się pogorszył. W 2016 roku Konrad więcej czasu spędził w szpitalu niż w domu. Praktycznie w domu jest gościem.

Istnieje lek, który hamuje napady choroby, dałoby to szanse lekarzom na przygotowanie Konrada do przeszczepu szpiku, który jest jego ostatnią szansą. Roczne leczenie Konrada lekiem Ekulizumab to koszt ok. 1 200 000. Niestety kwota ta przewyższa możliwości finansowe rodziny. Dlatego, każda wpłacona złotówka zwiększa szansę na dożycie Konrada do przeszczepu. Konrad to super chłopak z ogromnym poczuciem humoru. Nigdy nie pyta, dlaczego ja? Nie użala się nad swoim losem, ale to jego rodzina i my nie możemy patrzeć jak choroba odbiera go dzień po dniu. Jak każdego dnia Konrad walczy o kolejny dzień!

Zbieramy pieniądze na leczenie i życie Konrada.
Prosimy o pomoc!

 

 

 

nr konta: 72 1090 2590 0000 0001 3389 9150 - z dopiskiem " Na leczenie Konrada Sobolewskiego"

Pełne dane fundacji

 

Fundacja Pomocy Społecznej
„Chodźmy Razem”
96-100 Skierniewice
ul. Iwaszkiewicza 8/4

 

KRS: 0000276365
REGON: 100347031
NIP: 836-17-96-958

Bank Zachodni WBK 1 oddział w Skierniewicach

 

 

Prośba o pomoc od córki naszego emeryta Władysława KULI


Chcę żyć dla swojego synka, proszę o pomoc

Serdecznie proszę o wsparcie mojej walki z chorobą. NMO (zespół Devica) to bardzo rzadka choroba atakująca przede wszystkim nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy. Czasem, tak jak u mnie, zmiany obejmują również głowę (m.in. korę mózgową i móżdżek).

W kwietniu 2013 roku urodziłam pierwszego, długo wyczekiwanego syna. Po miesiącu od porodu zaczęłam tracić siłę w nogach i rękach. Przytulenie, czy noszenie na rękach Tadzia było niemożliwe. Wyjście na spacer również. Nie wspominając o innych, codziennych czynnościach. Lekarze podejrzewali SM. Zabrzmiało to jak wyrok. Przyszedł moment, kiedy na Tadeusza mogłam tylko popatrzeć. Ostatnie badanie potwierdziło podejrzenie rzadkiej choroby – zespołu Devica. Poród spowodował, że schorzenie uaktywniło się. „Dopadła mnie” choroba rzadka i nieuleczalna, w której układ odpornościowy atakuje nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy.

Ubiegły rok był trudny, najtrudniejszy dla mnie od postawienia diagnozy, bo choroba zaczęła zabierać również wzrok. Ten, niestety, nie zapowiada się lepiej (styczeń, luty i marzec w szpitalu, już wiadomo, że w maju znów się muszę położyć na co najmniej 5 dni). Póki co NFZ płaci za moje nieziemsko drogie leczenie (każdy pobyt to koszt między 40.000 a 80.000 zł za same podstawowe leczenie), choć nie wiadomo jak długo. 

Leki, które otrzymuję na co dzień, niestety nie są refundowane. Często badania, które muszę wykonać z dnia na dzień, również dużo kosztują. Każda złotówka się liczy. Zwłaszcza, gdy choroba, nie dość, że rzadka i nieuleczana, to nadal nie wynaleziono skutecznego leku, który by ją choćby zatrzymał, pozwolił znów w miarę normalnie żyć. Choroba odbiera siłę w nogach, rękach, zabiera wzrok. Wszystko w tempie ekspresowym. 

Szansą na zatrzymanie choroby i przywrócenie zdrowia może okazać się przeszczep komórek macierzystych, powtórzony po roku. Jeżeli możecie pomóc mi w walce z chorobą, będę nieziemsko wdzięczna.


Środki można przekazywać:  
1. wpłacając je na stronie zrzutka.pl, tak jak pozostałe wpłaty elektroniczne (adres: https://zrzutka.pl/na-walke-z-rzadka-nieuleczalna-choroba-7xwhep ) albo przelewem tradycyjnym (nr konta 03 1750 1312 6815 1536 9353 5739);
2. wpłacając na moje konto w fundacji Avalon:
- jako darowiznę: http://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html 
- za pośrednictwem PAYU 
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/payu/darowizna.php?id=1659 
- wysyłając SMS charytatywny
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/sms/sms.php?id=1659

Z góry serdecznie dziękuję za każdy grosz, który przybliża mnie do przeszczepu, który zatrzyma chorobę i pozwoli mi więcej czasu spędzać z synem, a nie w szpitalu.

Pozostałe informacje w Zarządzie Koła w każdą środę w godzinach 10.00-13.00.