Aktualności

Aktualności

  • W dniu 24.02.2022 r. w świetlicy KMP odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Z-cy Komendanta Miejskiego mł. insp. Moniki Hurko-Nesterowicz. Powodem zdania obowiązków Zastępcy Komendanta był awans Pani mł. insp. Moniki Hurko-Nesterowicz na stanowisko Komendanta Powiatowego w Wieluniu. W uroczystości tej udział wzięli Prezes Koła Ryszard Zaborski i członek Zarządu Koła Małgorzata Staniszewska - Karwat.
  • Z okazji tegorocznego Święta Kobiet w dniu 9 marca 2022 roku 33 nasze członkinie obejrzały w kinoteatrze "Polonez" spektakl teatralny pt. "Znaczek miłości". 70 % ceny biletów na to przedstawienie było prezentem dla naszych Pań ze środków własnych koła.

 

Informacja dotycząca wczasów w Międzywodziu.

Uczestnicy  wczasów w Międzywodziu proszeni są o zgłoszenie się do siedziby Koła w dniu 6 lub 13 kwietnia 2022  celem pobrania dokumentów niezbędnych do wyjazdu na wczasy (po wypełnieniu), czyli: 

1. wniosek lekarza o skierowanie na turnus rehabilitacyjny,

2.  oświadczenie uczestnika turnusu rehabilitacyjnego dot. Covid),

gdyż:

Warunkiem uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym jest posiadanie oraz dostarczenie do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Międzywodziu:

- orzeczenia o niepełnosprawności (kserokopia)

- skierowania na turnus od lekarza rodzinnego lub specjalisty

- aktualnej informacji o stanie zdrowia

Warunkiem rozpoczęcia pobytu n turnusie rehabilitacyjnym przez uczestnika turnusu i jego opiekuna jest zaszczepienie przeciwko COVID-19 (posiadanie certyfikatu covid) lub negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 z materiału pobranego nie wcześniej niż 2 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu lub zaświadczenie o statusie ozdrowieńca. Dokumenty te muszą być przedstawione w Ośrodku przed zakwaterowaniem osób w pokojach.

Ponadto prosimy o wpłacenie  do dnia 20.04.2022 na konto Koła II raty wpłaty na wczasy w kwocie 800 złotych od osoby. Wysokość III raty – płatna do dnia 20.05.2022 - zostanie powiększona o koszty transportu (dokładna informacja w terminie późniejszym).

Informacji udziela kol. Grażyna Tomasik tel. 502-315-651 lub w siedzibie Stowarzyszenia w każda środę od godz. 9.00 do 12.00

MAJÓWKA 2022 r.

Zapraszamy do udziału w majowym spotkaniu integracyjnym, które odbędzie się w dniu 28 maja (sobota) 2022 r. od godziny 17.00. Miejscem spotkania będzie Grabskie Sioło. Odpłatność to 20 zł dla członków zwyczajnych i osób uprawnionych do dopłaty z funduszu socjalnego, 70 zł dla członków wspierających i 100 zł dla niezrzeszonych. Wpłaty i zapisy przyjmują kol. Małgorzata Staniszewska-Karwat i kol. Mirosław Rosiński. Można także wpłacić

Od dnia 19 maja 2021 roku członkowie Zarządu Koła wznowili dyżury w KMP pok. 116, środy godz. 9.00 - 12.00 . Zapraszamy.

Zarząd Koła przypomina o obowiązku opłacenia składki członkowskiej za bieżący rok w terminie do 15 czerwca. Wysokość rocznej składki tak jak w roku ubiegłym wynosi 42 złote. Wpłaty można dokonać w każdą środę w KMP p. 116 lub przelać na konto bankowe koła nr 60 1600 1462 1838 2450 6000 0001

 

Prośba o pomoc od córki naszego emeryta Władysława KULI


Chcę żyć dla swojego synka, proszę o pomoc

Serdecznie proszę o wsparcie mojej walki z chorobą. NMO (zespół Devica) to bardzo rzadka choroba atakująca przede wszystkim nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy. Czasem, tak jak u mnie, zmiany obejmują również głowę (m.in. korę mózgową i móżdżek).

W kwietniu 2013 roku urodziłam pierwszego, długo wyczekiwanego syna. Po miesiącu od porodu zaczęłam tracić siłę w nogach i rękach. Przytulenie, czy noszenie na rękach Tadzia było niemożliwe. Wyjście na spacer również. Nie wspominając o innych, codziennych czynnościach. Lekarze podejrzewali SM. Zabrzmiało to jak wyrok. Przyszedł moment, kiedy na Tadeusza mogłam tylko popatrzeć. Ostatnie badanie potwierdziło podejrzenie rzadkiej choroby – zespołu Devica. Poród spowodował, że schorzenie uaktywniło się. „Dopadła mnie” choroba rzadka i nieuleczalna, w której układ odpornościowy atakuje nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy.

Ubiegły rok był trudny, najtrudniejszy dla mnie od postawienia diagnozy, bo choroba zaczęła zabierać również wzrok. Ten, niestety, nie zapowiada się lepiej (styczeń, luty i marzec w szpitalu, już wiadomo, że w maju znów się muszę położyć na co najmniej 5 dni). Póki co NFZ płaci za moje nieziemsko drogie leczenie (każdy pobyt to koszt między 40.000 a 80.000 zł za same podstawowe leczenie), choć nie wiadomo jak długo. 

Leki, które otrzymuję na co dzień, niestety nie są refundowane. Często badania, które muszę wykonać z dnia na dzień, również dużo kosztują. Każda złotówka się liczy. Zwłaszcza, gdy choroba, nie dość, że rzadka i nieuleczana, to nadal nie wynaleziono skutecznego leku, który by ją choćby zatrzymał, pozwolił znów w miarę normalnie żyć. Choroba odbiera siłę w nogach, rękach, zabiera wzrok. Wszystko w tempie ekspresowym. 

Szansą na zatrzymanie choroby i przywrócenie zdrowia może okazać się przeszczep komórek macierzystych, powtórzony po roku. Jeżeli możecie pomóc mi w walce z chorobą, będę nieziemsko wdzięczna.


Środki można przekazywać:  
1. wpłacając je na stronie zrzutka.pl, tak jak pozostałe wpłaty elektroniczne (adres: https://zrzutka.pl/na-walke-z-rzadka-nieuleczalna-choroba-7xwhep ) albo przelewem tradycyjnym (nr konta 03 1750 1312 6815 1536 9353 5739);
2. wpłacając na moje konto w fundacji Avalon:
- jako darowiznę: http://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html 
- za pośrednictwem PAYU 
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/payu/darowizna.php?id=1659 
- wysyłając SMS charytatywny
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/sms/sms.php?id=1659

Z góry serdecznie dziękuję za każdy grosz, który przybliża mnie do przeszczepu, który zatrzyma chorobę i pozwoli mi więcej czasu spędzać z synem, a nie w szpitalu.

Pozostałe informacje w Zarządzie Koła w każdą środę w godzinach 10.00-13.00.

Powrót na górę strony