Galeria zdjęć

Policjanci na Dniu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach

23 maja 2016 roku skierniewicka Policja wzięła udział w VIII Festiwalu Nauki, na który zaproszona została przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach. W dniu poświęconym bezpieczeństwu wewnętrznemu, przed gronem kadry naukowej uczelni, zaproszonych licealistów oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wystąpili prelegenci z Akademii Obrony Narodowej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Skierniewicach, ze Szkoły Pilotów w Dęblinie, Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, Służby Więziennej z ZK Łowicz oraz Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

 

Przedstawiciele skierniewickiej policji zostali zaproszeni do przeprowadzenia wykładu na temat rekrutacji do policji i specyfiki służby. Procedurę przybliżyła zgromadzonym sierż. sztab. Justyna Florczak-Mikina  - oficer prasowy KMP w Skierniewicach. Zgromadzeni po wysłuchaniu wykładu na temat procedury doboru  obejrzeli kilka filmów dotyczących interesujących sfer pracy w policji – pracy kobiet, wykorzystania w służbie psów i koni służbowych, aspektów szkolenia funkcjonariuszy oraz pracy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Po zakończeniu spotkania, uczestnicy mogli przy policyjnym stoisku zasięgnąć informacji na temat rekrutacji do służby, a następnie obejrzeć sprzęty policyjne oraz flotę, a także przejść przygotowany przez policjantów tor przeszkód w Alkogooglach – okularach, które imitują reakcje niektórych zmysłów człowieka na działanie alkoholu.

  • helikopter
  • wstąp do policji - stoisko w PWSZ
  • sierż. sztab. Justyna Florczak-Mikina
  • prelegenci Służby Więziennej
  • alkogoogle
  • w alkogooglach
Powrót na górę strony