Informacje

Dzień Dziecka z funkcjonariuszami ze skierniewickiej komendy

31 maja 2026 roku policjanci uczestniczyli w dwóch wydarzeniach z okazji Dnia Dziecka – Miejskim Pikniku z okazji Dnia Dziecka w Skierniewicach oraz Dniu Dziecka w Głuchowie. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, konkursów i rozmów poświęconych bezpieczeństwu. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji oraz promowania zasad bezpiecznego zachowania przed zbliżającymi się wakacjami.

Podczas niedzielnych pikników policjanci przygotowali swoje stoiska profilaktyczne, przy których nie brakowało zainteresowanych dzieci i ich opiekunów. Najmłodsi mogli z bliska obejrzeć policyjne wyposażenie, usiąść na policyjnym motocyklu oraz sprawdzić, jak wygląda wnętrze radiowozu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rozmowy z funkcjonariuszami, wspólne zdjęcia oraz możliwość spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze.
Przy policyjnych namiotach zorganizowano liczne gry, zabawy i konkursy, podczas których priorytetem była profilaktyka oraz promocja zasad bezpieczeństwa, szczególnie w czasie wolnym i podczas nadchodzących wakacji. Zakres pytań obejmował między innymi tematykę bezpiecznej drogi do i ze szkoły, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, aktywnego spędzania czasu wolnego w domu i na świeżym powietrzu, a także właściwego zachowania w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych, które mogą spotkać każdego z nas.
W trakcie minionych wydarzeń udało nam się porozmawiać z setkami dzieci. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym stoiskiem, aktywny udział w konkursach oraz wszystkie wartościowe rozmowy. Szczególnie cieszy nas fakt, że wiedza najmłodszych mieszkańców naszego powiatu stoi na bardzo wysokim poziomie. Pytania zadawane podczas konkursów w większości spotykały się z natychmiastowymi i prawidłowymi odpowiedziami.
Doceniamy odwagę dzieci, ich otwartość oraz chęć rozmowy i współpracy z policjantami. Takie spotkania pokazują, że działania profilaktyczne przynoszą efekty, a najmłodsi coraz lepiej znają zasady bezpieczeństwa i potrafią stosować je w codziennym życiu.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas dotychczasowych pikników. Przed nami jeszcze wiele kolejnych spotkań, na które już dziś czekamy z niecierpliwością. Do zobaczenia na następnych wydarzeniach!
młodszy aspirant Aneta Placek

Powrót na górę strony