Informacje

Wypadek śmiertelny z udziałem motocyklisty.

Policjanci pod nadzorem skierniewickiej prokuratury ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 24 czerwca na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Rzeczków – Żelazna. W wypadku uczestniczył 23 letni motocyklista mieszkaniec gminy Skierniewice. Na skutek obrażeń ciała motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

24 czerwca około godz. 17:50 w miejscowości Żelazna na drodze prowadzącej do miejscowości Rzeczków doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 23 letni motocyklista mieszkaniec gminy Skierniewice. Kierujący jechał od strony Rzeczkowa w kierunku Żelaznej. Na wzniesieniu drogi motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze drogi, gdzie uderzył w betonowy słupek podtrzymujący siatkę ogrodzeniową. Po zjechaniu na pobocze motocykl przemieścił się na odległość ponad 100 metrów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prowadzi Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach.   

Motocyklisto pamiętaj!

Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Dla porównania w 2014 roku doszło do 215 wypadków z udziałem motocyklistów, 23 osoby zginęły a 179 zostalo rannych. W 2015 roku doszło do 182 wypadków, w których zginęloo 10 osób a 155 zostało rannych. W 2016 roku doszło do 184 wypadków z motocyklistami, zginęło 8 a rannych zostało 157.

 

Skrzyżowania powinno się pokonywać wolno, wolno też należy do nich dojeżdżać. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że możemy znajdować się w martwym polu innego kierowcy.

 

Należy również mieć na uwadze, że środek pasa nie jest najbezpieczniejszym miejscem do jazdy, ponieważ może znajdować się na nim olej z innych pojazdów, który w czasie deszczu może przyczynić się do poślizgu.

Nierzadkim błędem jest założenie przez motocyklistę, że inni, prowadzący samochód, go widzą. Kierowcy, którzy mieli kolizję z motocyklistami bardzo często przyznają, że nie widzieli ich do chwili, kiedy było już za późno. Odpowiednio wcześnie należy sygnalizować więc plan skrętu, ale ważny jest też odpowiedni ubiór - jaskrawe kolory zwiększają widoczność.

Ubiór ma znaczenie nie tylko dla widoczności, ale i bezpieczeństwa - motocyklista powinien zawsze zakładać ubranie z długimi rękawami i nogawkami, rękawiczki, specjalne stroje z wzmocnieniami na kolanach i łokciach, ale też takie, które nie utrudniają ruchów. A przede wszystkim zawsze należy zakładać dopasowany indywidualnie kask. Zachęcamy też do zakładania bez względu na porę dnia elementów odblaskowych. W ciągu dnia jaskrawy kolor znacznie poprawia widoczność użytkowników jednośladów i może uchronić nas od zdarzenia drogowego i uratować zdrowie, a nawet życie.

  •  
Powrót na górę strony