Informacje

Święto Wojska Polskiego w Skierniewicach

We wtorek 15 sierpnia na placu Jana Pawła II w Skierniewicach uroczyście obchodzono Święto Wojska Polskiego. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej. Po niej zaproszeni goście, funkcjonariusze służb państwowych, mieszkańcy Skierniewic i okolic wzięli udział w uroczystym Apelu Poległych. Zostały wręczone odznaczenia i medale okolicznościowe, reprezentacje złożyły kwiaty pod pomnikiem, w tym Komendant Miejski Policji w Skierniewicach – mł. insp. Tomasz Jarzyna.

Po uroczystościach oficjalnych na placu przy kościele garnizonowym odbył sie piknik żołnierski, w którym wzięła udział również skierniewicka Policja.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" zainicjowanej przez MSWiA przygotowali dla mieszkańców głównie dzieci policyjne atrakcji. Na stoisku profilaktycznym na najmłodszych czekały konkursy o tematyce bezpieczeństwa, zagadki. Rozdawane były broszury informacyjne promujące bezpieczny wypoczynek. Dzieci na zorganizowanym miasteczku ruchu drogowego mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze. W tym dniu mozna było zobaczyć z bliska sprzęt będący na wyposażeniu skierniewickich policjantów (motory, radiowozy). Każdy mógł zrobić z policjantami pamiątkowe zdjęcia.

Powrót na górę strony