Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans majowego weekendu 2016

Zakończył się długi majowy weekend. Na skierniewickim tereniw, doszło do 2 wypadków drogowych, 9 kolizji, zatrzymano 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 51km/h i 13 nietrzeźwych kierujących.

 

Do pierwszego doszło w Huminie w piątek 29 kwietnia 2016 roku około godz. 21:00. Wstępne ustalenia wskazują, że 21-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego kierując oplem astra na skrzyżowaniu podjął manewr wyprzedzania i doszło do zderzenia  z oplem corsą, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący oplem corsą trafił do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce następnego dnia w Makowie. Około godz. 18:55 37-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego,  przewrócił się podczas jazdy motocyklem honda . W wyniku poniesionych obrażeń, mężczyzna również trafił do szpitala. 

 Od piątku policjanci zatrzymali  13 nietrzeźwych. Część z nich - 5 kierujących wpadło w ręce Policji  podczas prowadzonych w nocy z soboty na niedzielę działań Wydziału Ruchu Drogowego "Dyskoteka". Najwięcej alkoholu w organizmie - ponad  1 promil-  miał 24-letni kierujący z powiatu żyrardowskiego kierujący renaultem. Policjanci w prowadzonym postępowaniu wyjaśniają również sprawę nieposiadania przez mężczyznę uprawnień do kierowania.

Przypominamy - w zależności od środka lokomocji i poziomu alkoholu w organizmie jest przestępstwem lub wykroczeniem.
Niezależnie jednak od tego, czy dana osoba wypije mało, czy dużo, gdy wsiada za kierownicę, zawsze bierze odpowiedzialność za ludzkie życie- swoje lub innej osoby- potencjalnej ofiary.

Powrót na górę strony