Informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań 66-letniego mężczyzny

O zaginięciu bliskiej osoby należy powiadomić Policję niezwłocznie. Im wcześniej powiadomimy, tym większa jest szansa na odnalezienie zaginionego całego i zdrowego. Nie istnieje granica czasowa, która musi upłynąć, aby można było zgłosić zaginięcie człowieka. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 66-letniego mężczyczny z Nowego Rzędkowa koło Skierniewic, który poruszając się na wózku inwalidzkim zaginął w sobotę 18 lipca 2020 roku około godz. 15:00. Mężczyzna wyjechał na spacer w pobliżu domu i nie wrócił. Kilkaset metrów dalej znaleziono jego wózek inwalidzki. Policja i inne służby zostały powiadomione o zaginięciu dopiero około godz. 22.00. Ogłoszono alarm dla skierniewickich policjantów. Poszukiwania były utrudnione, prowadzone po zmroku, na terenie bagnistym i pełnym zarośli. Skierniewicką policję wspomogło w poszukiwaniach ponad 20 strażaków, którzy często udzielają wsparcia w takich sytuacjach. Byli to funkcjonariusze PSP w Skierniewicach oraz strażacy ochotnicy z OSP w Nowym Kawęczynie, OSP w Starej Rawie, OSP w Starym Rzędkowie i OSP  w Żelaznej. Zespoły poszukiwawcze sprawdzały las, pola uprawne, studnie, zarośla i okolicę miejsca znalezienia wózka inwalidzkiego należącego do 66-latka. Ponadto policjanci sprawdzali też miejsca, do których mógł udać się mężczyzna – nikt ze znajomych i rodziny jednak go nie widział. Około godz. 1:00 w nocy uwagę ochotników z OSP w Żelaznej zwrócił ludzki głos, który dobiegał z pobliskich zarośli. Po sprawdzeniu tego miejsca wspólnie z policjantami okazało się, że zaginiony mężczyzna leżał on w zaroślach. Nie mógł się sam wydostać z powodu grząskiego terenu. 66-latek został przekazany ratownikom medycznym.

Policjanci przypominają, że o zaginięciu bliskiej osoby należy powiadomić jak najszybciej. Zwłaszcza, gdy zaginiona osoba ma problemy zdrowotne lub przypuszczamy, że grozi jej niebezpieczeństwo. Im wcześniej o zaginięciu zostanie powiadomiona Policja oraz inne służby ratunkowe, tym większa szansa na odnalezienie zaginionego całego i zdrowego. Nie istnieje granica czasowa, która musi upłynąć, aby można było zgłosić zaginięcie. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony