Informacje

Dwa śmiertelne wypadki na DK70

Na drodze krajowej nr 70 w ciągu kilku godzin doszło do dwóch tragicznych wypadków. W jednym zginął 35-latek kierujący fordem fokusem, a w drugim kierujący subaru forester. Okoliczności obu zdarzeń pod nadzorem prokuratora wyjaśniają skierniewiccy policjanci.

1 września 2020r w powiecie skierniewickim na drodze krajowej nr 70 doszło do dwóch tragicznych wypadków drogowych. Pierwszy zdarzył się o godz.18.40 w miejscowości Pamiętna. Policjanci ustalili, że kierujący fordem focusem 35-letni mieszkaniec Żyrardowa na łuku drogi utracil panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się czołowo z oplem astra kierowanym przez 70-latka. Na skutek wypadku kierujący fordem poniósł śmierć na miejscu. Podrożująca z nim 31-letnia żona, 13-letnia córka i 7-letni syn zostali hospitalizowani. Rownież kierujący oplem odniósł obrazenia i został przewieziony do szpitala. Droga została całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Kolejny wypadek miał miejsce o godz. 20.50 kilka kilometrów dalej na tej samej drodze, w Skierniewicach na ul. Mszczonowskiej. Według wstępnych ustaleń policjantów, 31-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego kierujący subaru forester z nieznanych przyczyn zjechal na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z fordem mondeo. Na skutek zderzenia kierowca subaru poniósł śmierć na miejscu. Kierujący fordem 20-latek oraz jego 22-letni pasażer zostali hospitalizowani. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. I tym razem doszło do zablokowania drogi. Policjanci zorganizowali objazdy. Okoliczności obu powyższych zdarzeń pod nadzorem prokuratury wyjaśniają skierniewiccy policjanci.

Początek września przywitał nas załamaniem pogody. Ulewne deszcze i porywisty wiatr pogorszyły warunki drogowe. Policjanci przypominają, że prędkość należy dostosowywać nie tylko do obowiązujących przepisów, lecz także do własnych umiejętności, stanu drogi i pogody. Lekceważenie tych zasad może doprowadzić do tragedii. Apelujemy o rozsądek.

 

  • miejsce wypadku drogowego w miejscowości Pamiętna, wraki rozbitych pojazdów, w tle karetka pogotowia i pracujące służby ratownicze
  • miejsce wypadku na ul. Mszczonowskiej, wraki rozbitych samochodów po obu stronach jezdni
  • miejsce wypadku przy ulicy Mszczonowskiej, rozbite subaru w rowie
Powrót na górę strony