Informacje

UWAGA ! Oszustwa metodą "na policjanta"

W dniu 14 stycznia 2021 roku w godzinach południowych skierniewicka policja otrzymała zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą "na policjanta". Apelujemy o ostrożność!

Oszuści próbują wszelkich metod aby wyłudzić pieniądze od swoich ofiar. Tym razem czujność mieszkanki Skierniewic zapobiegła osiagniecia celu sprawcy który próbował wyłudzić pieniądze podając się za policjanta. Skierniewiczanka odebrała połączenie na telefonie stacjonarnym od mężczyzny który przedstawił się jako policjant z komendy ze Skierniewic podając numer legitymacji służbowej. Mężczyzna powiedział, że konta bankowe kobiety są zagrożone przez oszustów. Skierniewiczanka od razu nabrała podejrzeń, że może to być oszustwo i poinformowała rozmówcę, ze sama zgłosi się do komendy aby sprawę wyjaśnić. Wtedy rozmowa zakończyła się a mężczyzna już się więcej nie skontaktował. Kobieta telefonicznie powiadomiła policję o zdarzeniu.

 

Policja przypomina:

  • policjanci nigdy nie proszę o przekazanie pieniędzy i nie angażują obywateli w swoje działania

  • sprawcy oszustwa „na policjanta” i „na wnuczka” zawsze dzwonią na telefony stacjonarne wybrane losowo

  • jeśli podejrzewasz, że dzwonił do ciebie oszust natychmiast powiadom policję dzwoniąc na numer alarmowy

  • nigdy nie przekazuj pieniędzy ani innych wartościowych przedmiotów nieznanym osobom

  • informuj osoby starsze będące w Twoim otoczeniu o metodach i próbach wyłudzeń pieniędzy przez osoby podszywające się za funkcjonariuszy

Powrót na górę strony