ZATRZYMANI GRUZINI USŁYSZELI ZARZUTY - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

ZATRZYMANI GRUZINI USŁYSZELI ZARZUTY

We wtorek, 20 kwietnia 2021 roku, policjanci ze Skierniewic zatrzymali 3 obywateli Gruzji, którzy na jednej z ulic Skierniewic ukradli damską torebkę. Podczas ucieczki z miejsca przestępstwa sprawcy spowodowali zdarzenie drogowe . Następnie porzucili pojazd na osiedlowym parkingu i próbowali się ukryć. Po pościgu trafili do policyjnego aresztu. Dziękujemy świadkowi przestępstwa, który widział sytuację i zareagował jadąc za podejrzanymi a także przekazując informacje o ich położeniu dyżurnemu.

20 kwietnia 2021 roku policjanci ze Skierniewic otrzymali informację od jednego z mieszkańców, który widział jak w rejonie cmentarza przy ul. Kozietulskiego mężczyzna podbiegł do stoiska ze zniczami i skradł torebkę handlującej kobiecie. Jak się okazało w torebce znajdowały się dokumenty, karta bankomatowa oraz pieniądze. Sprawca przestępstwa wsiadł do zaparkowanej w pobliżu hondy jazz, w której za kierownica siedział inny mężczyzna a obok pasażerka. Pojazd ruszył w kierunku centrum Skierniewic. Czujny świadek natychmiast ruszył swoim samochodem za autem z podejrzewanymi jednocześnie nawiązując kontakt się z dyżurnym skierniewickiej Policji. W trakcie pościgu kierujący hondą jazz na ul. Wschodniej nie zapanował nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Pomimo wydobywających się z pojazdu płynów eksploatacyjnych sprawcy kontynuowali ucieczkę. Po przejechaniu jeszcze około 500 m. zatrzymali auto na osiedlowym parkingu i dalej uciekali pieszo. Policjanci po otrzymaniu informacji od świadka, włączyli się do pościgu. Juz po kilku minutach funkcjonariusze  odnaleźli całą  trójkę poszukiwanych. Okazali się nimi obywatele Gruzji, mężczyźni w wieku 39 i 43 lata oraz 38-letnia kobieta. Zatrzymani trafili do aresztu, a samochód został szczegółowo przeszukany. Sprawcy przewozili pojazdem przedmioty, które mogły pochodzić z wcześniejszych kradzieży. 21 kwietnia przedstawiono im  zarzut kradzieży za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.  Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach wystąpiła z wnioskiem do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Trwa ustalanie wszystkich pokrzywdzonych.

Jeśli rozpoznajesz wśród przedmiotów widocznych  na 4 zdjęciach swoją własność prosimy o pilny kontakt z KMP w Skierniewicach – telefon całodobowy- 47 843 11 88

 • zegarki
  zdjęcie nr 1
 • biżuteria
  zdjecie nr 2
 • monety
  zdjęcie nr3
 • biżuteria
  zdjęcie nr 4