Informacje

POLICJA I SOK - WSPÓLNE DZIAŁANIA "BEZPIECZNY PRZEJAZD KOLEJOWY"

Czy zbliżając się do przejazdu kolejowego zachowujesz szczególną ostrożność? Czy uczysz swoje dziecko, co można a czego nie można w rejonie przejazdu kolejowego? Zderzenie z 80-tonowym pociągiem nie daje szans na przeżycie. Miej oczy szeroko otwarte! 10 września 2021 roku wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa w rejonie przejazdów przeprowadzili skierniewiccy policjanci i Służba Ochrony Kolei.

Niestosowanie się do znaku "Stop", przedwczesne wjeżdżanie na przejazd, gdy półzapory jeszcze się otwierają lub wjeżdżanie na niego w ostatniej chwili to główne wykroczenia związane z poruszaniem się po przejazdach kolejowych. Niestety, dotyczą one nie tylko kierujących samochodami, ale też pieszych i rowerzystów.

Wspólne, lokalne działania skierniewickiej Policji i Straży Ochrony Kolei w rejonie skierniewickich przejazdów kolejowych 10 września 2021 roku , w ciągu kilku  godzin przyniosły 5 ujawnionych wykroczeń związanych z nieprawidłowym poruszaniem się w okolicy przejazdu.

Apelujemy o rozwagę, zderzenie z ważącym przynajmniej 80 ton pociagiem nie daje szans na przeżycie.

Wystarczą oczy szeroko otwarte, noga z gazu, słuchawki wyjęte z uszu, smartfon schowany do kieszeni, dziecko trzymane za rękę i uczone od najmłodszych lat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony