Informacje

Kolejne mandaty z nowego taryfikatora

1 stycznia 2022 roku została znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz Kodeks Wykroczeń. Nowy taryfikator przewiduje wyższe mandaty dla kierowców oraz pieszych łamiących przepisy. Policjanci już wystawili pierwsze mandaty w nowych stawkach na terenie miasta oraz powiatu skierniewickiego. Najwyższy na tę chwilę mandat to 2500 złotych za przekroczenie prędkości. Ale wysokich grzywien jest więcej. Oby oddziaływały prewencyjnie na potencjalnych sprawców.

Po wejściu w życie nowych stawek taryfikatora, również na terenie Skierniewic oraz powiatu skierniewickiego, uczestnicy ruchu drogowego łamiący przepisy, dotkliwie się o tym przekonali.  7 stycznia 2022 roku kierujący  samochodem marki Jaguar przyjął mandat w kwocie 2500 złotych za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 70 km/h. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące. Sprawca tego wykroczenia został ujawniony w ramach lokalnych działań „Prędkość”, w trakcie których skierniewiccy policjanci 7 i 8 stycznia zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo na głównych ciągach komunikacyjnych. Łącznie w tych dniach policjanci ujawnili 27 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.    

5 stycznia kierująca samochodem marki Rover, za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nie zatrzymanie się na znaku STOP dostała grzywnę w kwocie 1300 złotych.   10 stycznia w godzinach porannych dwóch kierowców zostało ukaranych mandantami po 1050 złotych każdy za uszkodzenie sobie nawzajem lusterek bocznych podczas jazdy. Policja  zawsze apeluje o rozsądek i ostrożność na drogach a przetoczone przykłady niech będą dodatkową argumentacją, aby do przepisów się stosować.  

Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem policjant może nałożyć mandat nawet do 5 tysięcy złotych przy zbiegu wykroczeń, a wysokość grzywny jaką może nałożyć sąd to nawet  30 tysięcy złotych.         

 

kom. Magdalena Studniarek

  • Napis Policja
Powrót na górę strony