Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna Akcja ZIMA

Niesprzyjająca aura, spadek temperatury może powodować zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i bezradnych życiowo. Szczególnie w okresie zimowym w Polsce odnotowuje się przypadki zgonów spowodowanych nadmiernym wychłodzeniem organizmu. W tym czasie skierniewiccy policjanci podczas codziennej służby podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa osób bezdomnych i bezradnych.

Z chwilą pojawienia się  pierwszych symptomów nadejścia zimy policyjne patrole realizują zadania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom wobec życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i nietrzeźwych. Zagrożenie to dotyczy w szczególności osób przebywających w pomieszczeniach nieogrzewanych, opuszczonych a także na dworze. W tym czasie na terenie powiatu skierniewickiego prowadzone są kontrole tych miejsc, w celu udzielenia tej grupie osób niezbędnej pomocy.

W celu zapobiegania nieszczęśliwym zdarzeniom policjanci podejmują działania polegające przede wszystkim na:

- kontrolowaniu miejsc, w których przebywają osoby bezdomne, nieporadne życiowe, w podeszłym wieku oraz informowaniu odpowiednich instytucji o konieczności udzielenia niezbędnej pomocy;

- zwracaniu uwagi na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu przebywające na dworze, podjęciu wobec nich niezbędnej interwencji w celu doprowadzenia do miejsca zamieszkania albo do policyjnych miejsc wytrzeźwień.

- kontrolowaniu miejsc gdzie mogą przebywać osoby narażone na niskie temperatury powietrza, w szczególności w porze nocnej dworce PKP, opuszczone budynki, pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe;

- nawiązaniu współpracy ze służbami porządkowymi oraz innymi instytucjami w celu doprowadzenia osób bezdomnych, nieporadnych życiowo do noclegowni, schronisk lub innych miejsc, w których oferowana jest niezbędna pomoc.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu skierniewickiego aby nie być obojętnym wobec osoby leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, która mogłaby być narażona na wychłodzenie organizmu. Alarmujmy policję za każdym razem gdy dostrzegamy takie sytuacje. Jeden telefon, a może uratować ludzkie życie.

 

Powrót na górę strony