Informacje

Międzypowiatowe Święto Policji w Skierniewicach

14 lipca 2022 roku policjanci z komend w Skierniewicach, Kutna, Łowicza, Łęczycy i Zgierza uczcili obchody Święta Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin, wręczył odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe obecnym funkcjonariuszom. Uroczysty apel odbył się przed budynkiem Muzeum Historii Skierniewic im. Jana Olszewskiego.

14 lipca 2022 roku o godzinie 11.00 przed budynkiem Muzeum Historii Skierniewic im. Jana Ollszewskiego, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policj. W tym roku uroczystość została zorganizowana przez Komendę Miejską w Skierniewicach przy współudziale z komendami powiatowymi z Łowicza, Kutna Łęczycy i Zgierza. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniami Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz gospodarza terenu insp. Wojciecha Dworaka i Prezydenta Miasta Skiernieiwce Krzysztofa Jażdzyka. Po przemówieniach Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Sławomir Litwin wręczył odznaczenia i medale za zasługi dla Policji oraz awanse na wyższe stopnie policyjne. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym z udziałem Kompanii Honorowej Policji w Łodzi oraz pocztów sztandarowych z wymienionych komend. 

W tym roku Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administyracji odznaczeni Odznaką Zasłużony Policjant zostało 3 Policjantów. Nominacje na wyższe stopnie policyjne z obecnych powiatów otrzymali:

- w korpusie oficerów policji - 12 funkcjonariuszy Policji,

- w korpusie aspirantów policji - 150 funkcjonariuszy Policji,

- w korpusie podoficerów i posterunkowych 10 funkcjonariuszy Policji. 

 

Wkrótce film z uroczystości

 

Powrót na górę strony