Informacje

Apelujemy o ostrożność! Oszuści nie mają wakacji!

Tylko zdrowy rozsądek i ograniczone zaufanie w kontaktach z obcymi, pomoże ograniczyć falę oszustw! Skierniewicka policja odnotowała kolejne zgłoszenia dotyczące wyłudzenia pieniędzy. Okoliczności działania są różne ale mechanizm zawsze taki sam. Przestępcy wykorzystują łatwowierność ludzi, chęć skorzystania z atrakcyjnych ofert czy też łatwego zarobku. Kończy się to jednak utratą pieniędzy.

Skierniewicka policja odnotowała kolejne zgłoszenia dotyczące wyłudzeń pieniędzy. Tym razem w ciągu dwóch dni trzy osoby ze Skierniewic straciły łącznie prawie 300 tysięcy złotych! 52-latka wypłaciła swoje pieniądze oraz wzięła pożyczkę tracąc prawie 130 tysięcy złotych ponieważ uwierzyła, że rozmawia z pracownikiem banku i wykonywała jego polecenia. 62-latka miała zarobić na transakcjach inwestycyjnych a straciła ponad 53 tysiące złotych. 42-latek przelał swoje oszczędności i zaciągnął pożyczkę tracąc ponad 90 tysięcy złotych, myśląc, że wypłaca zysk z transakcji kryptowalutami.  To przykłady oszustw zgłoszonych skierniewickiej policji  w połowie lipca 2022 roku.  To pokazuje jak łatwo wierzymy w historie przedstawione przez nieznane nam osoby i pochodzące z bardzo wątpliwych źródeł.

Pamiętajmy! Nie bądźmy łatwowierni, zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, sprawdzajmy wiarygodność uzyskiwanych informacji, potwierdzajmy numery telefonów w przypadku osób powołujących się na różnego rodzaju instytucje, nie klikajmy w podejrzane linki. Pomysłowość przestępców jest ogromna, wykorzystują rożne metody i socjotechniki, aby uzyskać swój cel. Wyłudzić nasze pieniądze! Tylko my sami jesteśmy w stanie się przed tym uchronić, zachowując zdrowy rozsądek.

APELUJEMY O ROZWAGĘ! 

 

kom. Magdalena Studniarek

  • klawiatura laptopa i napis "policja ostrzega nie dajmy się oszukać"
Powrót na górę strony