Informacje

W czasie wolnym od służby policjant zatrzymał pijanego kierowcę

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę, wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi policji. Mundurowi wielokrotnie w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo. Taką postawą wykazał się policjant ze Skierniewic, który zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę na terenie powiatu gostynińskiego.

W minioną sobotę 16 lipca 2022 roku dyżurny gostynińskiej komendy został poinformowany, że w miejscowości Białe, kierujący samochodem osobowym mitsubishi został zatrzymany przez funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, który poprzez zabranie kluczyków udaremnił mu dalszą jazdę. Policjant miał tego dnia wolne od służby. Od kierującego był wyczuwalny zapach alkoholu. Policjant postanowił zrezygnować ze swoich prywatnych planów i natychmiast przystąpił do działania. Zatrzymał kierującego, a do wsparcia jego działań dyżurny gostynińskiej policji skierował dodatkowy patrol. 35-latek został poddany badaniu stanu trzeźwości, które wykazało około 2 promili alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 35-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, dotkliwa kara finansowa i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg  jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy  powiadomić najbliższą jednostkę policji - również  anonimowo, dzwoniąc na numer 112.  Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!

/Źródło: KPP w Gostyninie/

Powrót na górę strony