Informacje

DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

W najbliższy piątek, 22 lipca 2022 roku, na terenie województwa łódzkiego, w tym powiatu skierniewickiego przeprowadzone zostaną działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”. W tym dniu na wielu drogach naszego województwa policjanci drogówki wyposażeni w mierniki prędkości prowadzić będą kontrolę przestrzegania przepisów. Na terenie powiatu skierniewickiego należy spodziewać się zwiększonej ilości kontroli ruchu drogowego prowadzonych przez policjantów drogówki z użyciem mierników prędkości.

22 lipca 2022 roku na terenie województwa łódzkiego jak i powiatu skierniewickiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą całodniowe działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.  Jak wskazuje analiza zdarzeń drogowych od lat najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych jest "niedostosowanie prędkości do warunków drogowych". Od stycznia  2022 r. na terenie powiatu skierniewickiego zaistniało już 35 wypadków drogowych, z czego 7 zaistniało z przyczyn niedostosowania prędkości, co daje 20% udziału tego typu zdarzeń. Sytuacja taka jest niezmienna od lat, co powoduje, że policjanci dokonują częstszych kontroli prędkości na wyznaczonych szlakach komunikacyjnych. W tym dniu należy spodziewać się zwiększonej ilości policjantów drogówki, którzy skoncentrują się na wykroczeniach polegających na przekraczaniu prędkości oraz rażących naruszeniach ruchu drogowego. Podczas takich działań nie należy liczyć na pobłażliwość stróżów prawa. Podobne działania będą przeprowadzane częściej, a kolejnych należy spodziewać się w kolejnych tygodniach wakacji.

 

Pamiętajmy!

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Letnia aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

 

kom. Robert Zwoliński

Powrót na górę strony