Informacje

Piknik Rodzinny z okazji Święta Policji ‘Razem Tworzymy Bezpieczne Skierniewice” za nami.

W dniu 24 lipca 2022 rok nad skierniewickim zalewem Zadębie odbył się Piknik Rodzinny z okazji Święta Policji pod hasłem „Razem Tworzymy Bezpieczne Skierniewice”. Organizatorem wydarzenia był Prezydent Miasta Skierniewice oraz Komendant Miejski Policji w Skierniewicach. Tego dnia nad skierniewickim zbiornikiem wodnym udało się zgromadzić wiele służb, instytucji i organizacji, które w ramach wystawionych stoisk przybliżały uczestnikom charakter swojej pracy, służyły radą, pomocą i nauką.

Tego niedzielnego popołudnia miłośnicy służb mundurowych i nie tylko, przechodząc się pomiędzy wystawionymi stoiskami mieli okazję poznać ofertę różnych instytucji, zebrać informację o działalności, wziąć udział w przygotowanych konkursach czy zabawach plenerowych organizowanych w tematyce profilaktycznej. 

Zorganizowano pokazy sprzętu będącego na wyposażeniu różnego rodzaju służb policyjnych, straży pożarnej, wojska, konie służbowe, pokazy ratownictwa na skuterze wodnym, pokazy szkolenia psów policyjnych, znakowanie rowerów, wywiady z przedstawicielami instytucji, stylowe motocykle, zabawy plenerowe, konkursy z zakresu bezpieczeństwa – to jedne z wielu atrakcji , z którymi mogli się spotkać skierniewiczanie tego niedzielnego popołudnia. W ramach rozmów z najmłodszymi policjanci nie zapominali o bezpieczeństwie nad wodą i promowaniu akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Najmłodsi uczestnicy mogli także włączyć się w przygotowane tańce animacyjne oraz uczestniczyć w pokazach iluzji. Każdy z obecnych na pikniku mógł obserwować pokaz ratownictwa wodnego na skuterze, który prezentowali przedstawiciele WOPR na zbiorniku wodnym. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także konie policyjne , które przyjechały do nas z KPP w Tomaszowie Mazowieckim oraz pokazy szkolenia psów służbowych będących na wyposażeniu skierniewickiej komendy. Niecodzienną atrakcją była także obecność funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z KWP w Łodzi.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w trakcie pikniku promowali zawód policjanta. Podczas tego rodzaju spotkań pojawia się wiele okazji, aby porozmawiać przede wszystkim z młodymi ludźmi, ale nie tylko, o ich dalszych planach na przyszłość. Często osoby wkraczające dopiero w dorosłość same dopytują się funkcjonariuszy, jak wygląda służba w granatowym mundurze i co trzeba zrobić, aby zostać policjante

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za obecność na pikniku, gospodarzom terenu oraz wszystkim służbom oraz instytucjom za włączenie się w organizacje i uświetnienie swoją obecnością tak ważnej dla nas inicjatywy.

 

Powrót na górę strony