Informacje

Podsumowanie długiego weekendu sierpniowego

Podczas sierpniowego weekendu na drogach powiatu skierniewickiego policjanci drogówki podejmowali wzmożone działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Choć długi weekend za nami to wakacje wciąż trwają. Pamiętajmy, aby z wypoczynku bezpiecznie dojechać do domu.

Od piątku 12 sierpnia do poniedziałku 15 sierpnia 2022 roku, policjanci ze skierniewickiej komendy prowadzili działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Jak zawsze głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Działania poprzedziła ogólnopolska akcja „Prędkość”, podczas której mundurowi ujawnili aż 58 przypadków przekroczenia prędkości. Jeden kierowca stracił uprawnienia na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. W trym czasie na drogach powiatu skierniewickiego  doszło do siedmiu  niegroźnych kolizji i jednego wypadku. Na terenie gminy Kowiesy  21-latek zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca trafił do szpitala, pasażer nie odniósł żadnych obrażeń. Dodatkowo dwóch cyklistów pod wpływem alkoholu zostało ukaranych mandatami karnymi w kwocie 1500 złotych.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Zarówno kierujący samochodami jak i jednośladami mają takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

kom. Magdalena Studniarek

  • Kokpit pojazdu, dwóch policjantów widzianych od tyłu siedzących w samochodzie
Powrót na górę strony