Informacje

W debacie o bezpieczeństwie

22 września 2022 roku w Urzędzie Gminy w Makowie odbyła się debata społeczna pod nazwą „Jestem świadomy-jestem bezpieczny”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele społeczności lokalnej gminy, a temat odnosił się do kwestii bezpieczeństwa w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania.

Podczas spotkania uczestnikom przedstawione zostały dane statystyczne dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie Gminy Maków. Komendant Miejski Policji w Skierniewicach insp. Wojciech Dworak omówił także kwestie możliwości przywrócenia posterunku Policji w Makowie. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zebrać informacje o roli dzielnicowego i Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa w procesie budowania bezpieczeństwa lokalnego i prowadzenia profilaktyki społecznej.  

Z drugiej strony, Policjanci dzięki debacie mieli możliwość zebrania informacji o oczekiwaniach społecznych, potrzebach i spostrzeżeniach związanych z bezpieczeństwem na terenie gminy. Informacje to posłużą w procesie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Maków.

  • Komendant zabiera głos na debacie w Makowie
  • policjantka zabiera głos na debacie
  • policjantka zabiera głos na debacie
Powrót na górę strony