Informacje

Podsumowanie trzydniowych działań PRĘDKOŚĆ na skierniewickich drogach

W ostatni weekend stycznia 2023 roku policjanci skierniewickiej drogówki prowadzili akcję „Prędkość”. W trakcie działań skontrolowano 117 kierowców, którzy popełnili łącznie 81 wykroczeń. Większość wykroczeń była związana z przekroczeniem prędkości. Wyeliminowano z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymano 2 prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Od czwartku 26 stycznia do soboty 28 stycznia 2023 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skierniewickiej komendy, przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę prędkości. Pomiary prędkości wykonywane były na głównych ciągach komunikacyjnych Skierniewic, jak i drogach powiatu skierniewickiego. Podczas trzydniowych pomiarów policjanci skontrolowali łącznie 117 pojazdów. Mundurowi ujawnił łącznie 81 wykroczeń, w tym aż 70 związanych z przekroczeniem dozwolonej  prędkości. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pierwsze zatrzymanie dotyczyło kierowcy audi A4, który w sobotę wieczorem  jechał Aleją Rataja w Skierniewicach z prędkością 135 km/h. 25-latek mieszkaniec Skierniewic za przekroczenie prędkości o 85 km/h otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Kolejny kierowca jechał w sobotę około godziny 18:00 ulicą Rawską w kierunku centrum Skierniewic oplem vivaro z prędkością 106 km/h. Natomiast 54-letni mieszkaniec Skierniewic nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Po krótkim pościgu mężczyzna zatrzymał pojazd i okazało się, że miał powody do ucieczki. Podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie działań policjanci patrolując drogi powiatu skierniewickiego ujawnili 2 rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. W jednym przypadku rowerzysta będący w stanie po użyciu alkoholu mający 0,34 promila w organizmie otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych. Drugi z zatrzymanych cyklistów otrzymał mandat 2500 złotych z uwagi na stan nietrzeźwości na poziomie 1,8  promila w wydychanym powietrzu.

Działania ukierunkowane na przekraczanie prędkości będą kontynuowane w kolejnych dniach z uwagi na wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w województwie łódzkim, gdzie główną przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych.

/komisarz Robert Zwoliński/

  • widok przez soczewkę radaru policyjnego.
  • znak ruchu drogowego na drzwiach radiowozu.
Powrót na górę strony