Informacje

Policjanci zapobiegli tragedii

21 marca 2023 roku policjanci ze skierniewickiej prewencji uratowali życie 48-latka, który chciał targnąć się na swoje życie. Ugasili też pożar celowo zaprószony przez mężczyznę. 48-latek bezpiecznie trafił pod opiekę medyków.

21 marca 2023 roku około godziny 19:00 do skierniewickiej policji wpłynęło zgłoszenie. Kobieta powiadomiła, że jej znajomy zadzwonił do niej i oświadczył, że ma zamiar ze sobą skończyć.  Na miejsce pilnie został skierowany patrol interwencyjny oraz dzielnicowy. Mundurowi weszli do budynku mieszkalnego gdzie znaleźli 48-latka, który znajdował się w futrynie drzwi w pozycji klęczącej, nie dawał oznak życia. Policjanci ułożyli mężczyznę na podłodze i ocenili jego funkcje życiowe. 48-latek nie reagował, nie odpowiadał na pytania, ale oddychał. Po chwili otworzył oczy. W pomieszczeniu obok policjanci zauważyli palące się ubrania oraz fotel. Funkcjonariusze ugasili pożar i zapobiegli jego dalszemu rozprzestrzenianiu. Na miejsce przybył zespół ratownicy medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

Pamiętaj!

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy!
Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!
Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze!

Gdzie szukać pomocy

116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00

116 111

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00 - 20.00

121 212

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

 

/nadkomisarz Magdalena Studniarek/

Powrót na górę strony