Informacje

Pomagamy i chronimy - nie tylko na służbie

24 marca 2023 roku na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach zostało przesłane pisemne podziękowanie za postawę policjanta, który w czasie wolnym udzielił pomocy starszemu mężczyźnie. Podziękowanie przysłał syn mężczyzny, któremu policjant udzielił pomocy.

Jak się okazało 13 marca 2023 roku policjant skierniewickiej komendy wraz z rodziną był na zakupach w markecie. W pewnym momencie zwrócił uwagę na starszego mężczyznę, który siedział na paletach i miał problem ze wstaniem. Podszedł do niego, zainteresował się jego stanem zdrowia i zaoferował pomoc. Nikt inny mimo tłumu ludzi nie zareagował - jak napisał autor pisma.  Policjant pomógł mężczyźnie wstać, chciał zapłacić za jego zakupy, odwiózł i zaprowadził mężczyznę do domu. W domu mężczyzn poczuł się lepiej i nie potrzebował pomocy medycznej. Na co dzień pozostaje on pod stałą opieką kardiologiczną. Autor pisma wyraził wdzięczność  za postawę funkcjonariusza i podkreślił, że jego zachowanie zasługuje na szczególne uznanie.

Pomagamy i chronimy to nie tylko hasło, ale przede wszystkim cel, który przyświeca policjantom każdego dnia, niezależnie czy są w służbie, czy też nie.  Opisana sytuacja jest tego najlepszym przykładem. 

/nadkomisarz Magdalena Studniarek/

Powrót na górę strony