Informacje

Konferencja "Bezpieczne bankowanie"

20 kwietnia 2023 roku w auli Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach odbyła się konferencja pn. „Bezpieczne bankowanie”

Oszustwa bankowe są poważnym zagrożeniem dla każdego kto korzysta z bankowości  elektronicznej czy portali społecznościowych.  W ostatnim czasie odnotowywany jest wzrost  przestępczości z tej kategorii.  Organizacja przedsięwzięcia miała cel informacyjny, ale również prewencyjny, zapobieganie czynom przestępnym, godzącym w sektor finansowy. Uczestnicy konferencji, prowadzonej i koordynowanej przez I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach, podinsp. Arkadiusza Knapa, mieli możliwość uzyskania wielu niezwykle ciekawych ale i praktycznych informacji dotyczących obszaru przestępczości bankowej. Prelegenci konferencji przybliżyli tematykę we wszechstronnym ujęciu. Uczestnicy mogli zatem poznać nowe metody działania oszustów internetowych, dowiedzieć się jak chronić siebie i swoje pieniądze w cyfrowej rzeczywistości. Jednym z elementów była również analiza psychologiczno-socjologiczna natury człowieka i powodów dla których przestępcy tak łatwo  potrafią nami manipulować. Prelegentami konferencji byli przedstawiciele Policji: sierż.szt. Katarzyna Lesiak z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Zarząd w Łodzi, podinsp. Arkadiusz Knap, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach, mł.asp. Ilona Brugger-Majewska z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach ale także radca prawny ze Związku Banków Polskich Pan Paweł Szulik, dr inż. Marian Urbanek z ASNB i  mgr inż. Michał Bystranin z firmy FCR Sp. Z o.o.. W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji szkolnych, inspekcji i służb z terenu miasta i powiatu skierniewickiego oraz przedsiębiorstw, a także studenci uczelni i młodzież szkolna. Konferencja była również dostępna dla osób niesłyszących dzięki udziałowi tłumacza języka migowego on-line.

Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali prezentowanych treści a także skorzystali z możliwości zadawania pytań.  Liczymy, że zaprezentowane  treści przyczynią się do wzrostu świadomości zagrożeń w sieci a co za tym pozwoli na lepszą ochronę nas i naszych finansów.

„Bezpieczne bankowanie” to tematyka inaugurująca planowany cykl konferencji kierowanych do lokalnego społeczeństwa, o których będziemy na bieżąco Państwa informować.  

 

 

nadkomisarz Magdalena Studniarek

  • Komendant wita uczestników konferencji.
  • Prelegenci na auli w trakcie konferencji.
  • Uczestnicy i prelegenci na auli.
  • Prelegenci na auli stoją przed katedrą wykładową  na auli.
  • Policjanci w trakcie wykładu na auli.
  • Policjanci i uczestnicy na auli w trakcie konferencji.
  • Prelegenci w trakcie konferencji.
  • Uczestnicy na auli
  • Prelegenci przed katedrą wykładową.
Powrót na górę strony