Informacje

"STOP!" NIETRZEZWYM KIERUJĄCYM

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest nie tylko naruszeniem prawa, ale przede wszystkim ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia swojego i innych osób. Pomimo wielu działań informacyjnych prowadzonych przez różne instytucje, nadal zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Na szczęście coraz częściej zdarzają się też osoby, które mówią „STOP” pijanym kierującym. Pokazała to sytuacja z 23 maja 2023 r., która miała miejsce w powiecie skierniewickim.

Coraz więcej osób wykazuje się czujnością i odwagą cywilną, aby przeszkodzić pijanemu kierowcy w dalszej jeździe. Pokazuje to na przykład sytuacja z terenu powiatu skierniewickiego z ostatnich dni, kiedy to syn widząc ojca podczas jazdy autem w stanie nietrzeźwości, zatrzymał go i odebrał kluczyki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę.  Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził, że kierujący 54-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego miał  ponad 2 promile alkoholu w organzmie. Okazało się również, że jazdą tą złamał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami.  Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do skierniewickiej jednostki. 23 maja 2023 roku usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamania zakazów sądowych.

Skierniewiccy policjanci przypominają, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Grozi za nią nie tylko kara pozbawienia wolności do lat 2, ale również zakaz prowadzenia pojazdów,  a także wysoka kara pieniężna.

Jeśli jesteś świadkiem sytuacji, w której ktoś kieruje samochodem w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie powiadom Policję dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

aspirant Justyna Florczak-Mikina

 

  • czarny bak motocykla policyjnego, po środku niebieski pas z szarym napisem Policja.
Powrót na górę strony