Informacje

Usłyszał zarzut za kradzież

23 maja 2023 roku zarzuty kradzieży usłyszał 30-letni mieszkaniec Skierniewic, który okradł lokalną drogerię z kosmetyków wartych ponad 1300 złotych.

22 maja 2023 roku skierniewicka policja została wezwana na interwencję dotyczącą kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii na terenie Skierniewic. Został tam ujęty 30-letni mężczyzna, który chwilę wcześniej chciał opuścić sklep nie płacąc za spakowane do torby kosmetyki.  Wydawać by się mogło, że to kradzież kilku niewielkich kosmetyków, a w prawdzie jest tak, że kradzież rzeczy na kwotę 1300 złotych stanowi przestępstwo, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z powyższym, zatrzymany 30-latek został doprowadzony do skierniewickiej jednostki Policji, a następnego dnia usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży.
Policjanci przypominają, że kradzież to tzw. czyn przepołowiony i w zależności od wartości skradzionego mienia, może być wykroczeniem lub przestępstwem.

aspirant Justyna florczak-Mikina

 

  • logo Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach - gwiazda policyjna z napisem Skierniewice po srodku na niebieskim tle.
Powrót na górę strony