Informacje

Włamywacze w rękach policji

Skierniewiccy policjanci ustalili sprawców czterech włamań które miały miejsce w okresie wakacji 2023 roku. Jeden z nich trzy razy włamywał się do pojazdów z których kradł paliwo, drugi włamał się do szkoły żeby ukraść telewizor. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące włamania do zbiornika paliwa w samochodzie dostawczym miało miejsce pod koniec czerwca 2023 roku. Sprawca  ukradł paliwo o wartości prawie 500 złotych z pojazdu zaparkowanego w Skierniewicach. Tydzień później włamywacz w ten samo sposób  ukradł paliwo z samochodu zaparkowanego na poboczu drogi w Dębowej Górze. W tym przypadku w zbiorniku było tylko 10 litrów benzyny. Kolejny raz w połowie lipca ten sam sprawca usiłował ukraść paliwo z pojazdu w Dąbrowicach. Nie udało mu się to ponieważ został zauważony przez właścicielkę. Zdążył jednak uszkodzić zbiornik z paliwem i pokrzywdzona poniosła stratę w kwocie prawie 400 złotych. Kryminalni zajęli się sprawami i wytypowali sprawcę. Okazał sie nim 48-letni skierniewiczanina. Mężczyzna przez jakiś czas ukrywał się przed policją. 31 sierpnia 2023 roku został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia. Był już wcześniej notowany.

Również 31 sierpnia 2023 roku został rozliczony za włamanie 41-letni mieszkaniec gminy Skierniewice, który ukrywał się przed policją. Mężczyzna  na początku sierpnia włamał się do budynku szkoły w Żelaznej skąd ukradł telewizor o wartości 2500 złotych. Podejrzany odpowie za kradzież z włamaniem za którą grozi nawet 10 lat więzienia. Sprawca był już notowany.

 

nadkomisarz Magdalena Studniarek

  • Kodeks  i kajdanki leżą na biurku
Powrót na górę strony