Informacje

Zdejmij nogę z gazu!

2000 złotych mandatu i 14 punktów karnych – to konsekwencje, które poniósł motocyklista jadący poza obszarem zabudowanym z prędkością 156 km/h. Policjanci przypominają, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych w ruchu drogowym – tym bardziej, że z początkiem września dzieci rozpoczynają swoją drogę do szkoły. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo na drodze, również poprzez zdjęcie nogi z gazu.

3 września 2023 roku skierniewiccy policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole dróg miasta i powiatu skierniewickiego z użyciem nieoznakowego radiowozu z videorejestratorem.  Około godz. 14:50 na drodze krajowej nr 70, prowadzącej w kierunku Łowicza, funkcjonariusze wykonali pomiar jadącego z dużą prędkością motocykla. Okazało się, że jechał on z prędkością aż 156 km/h przy obowiązującym ograniczeniu  do 90 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli. Policjanci w związku z naruszeniem prawa nałożyli 38-letniego mężczyznę z terenu łowickiego mandat w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych.

W tym miejscu warto przypomnieć, że przekroczenie dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety wysoki mandat i duża liczba punktów karnych, to nie jedyne konsekwencje naruszeń przepisów dotyczących prędkości. Najgorszą konsekwencją jaką można ponieść za niebezpieczną jazdę,  jest  spowodowanie zdarzenia drogowego i narażenie na niebezpieczeństwo siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego – mając na uwadze wrześniowy czas związany z rozpoczęciem roku szkolnego, swoim zachowaniem na drodze - zdejmując nogę z gazu oraz zwracając uwagę na pieszych i rowerzystów -  zadbajmy o to, aby każde dziecko bezpiecznie dotarło do szkoły i do domu.

aspirant Justyna Florczak-Mikina

  • fragment motocykla policyjnego, a na nim znak ruchu drogowego w kształcie rombu.
Powrót na górę strony