Informacje

Kryminalni ujawnili prawie pół kilograma narkotyków

26 września 2023 roku skierniewiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali łącznie prawie pół kilograma różnych narkotyków. Podejrzani odpowiedzą za posiadania znacznej ilości tych substancji. Sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

Wieczorem 26 września 2023 roku w miejscowości Pamiętna kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Skoda. Zatrzymanie pojazdu było dynamiczne i brało w nim udział kilka radiowozów. Mundurowi rozpracowujący środowisko narkotykowe posiadali informację, że jadący pojazdem mężczyźni mogą posiadać przy sobie zabronione substancje. Kierowca na widok policjantów wyrzucił na asfalt zawiniątko w folii aluminiowej. Pasażer natomiast próbował ukryć coś nerwowo. Kryminalni przeszukali pojazd i znaleźli 200 gramów amfetaminy i 11 gramów marihuany. Dwaj mężczyźni w wieku 33 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli jeszcze prawie 300 gramów marihuany, kilkadziesiąt tabelek Ecstasy oraz niewielkie ilości innych narkotyków. Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty i odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości zabronionych substancji. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków to około 20 tysięcy złotych. Grozi im nawet 10 lat więzienia. Jeden z nich był już wcześniej notowany. 29 września 2023 roku sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

nadkomisarz Magdalena Studniarek

  • Radiowóz policyjny oznakowany i nieoznakowany z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz samochód osobowy stoją na jezdni. pora nocna.
  • Biała substancja i susz roślinny w aluminiowych zawiniątkach i w torbach foliowych leżą na stole, napis policja.
  • Wnętrze torby aluminiowej w której znajduje się susz roślinny, w tle leżą małe torebki foliowe.
  • Ręka policjanta z opaską z napisem policja, przed nim stoi mężczyzna, w tle widoczne torebki i pieniądze oraz pościel.
Powrót na górę strony