Informacje

Kolejne mocne uderzenie w przestępczość narkotykową

W dniach 2 i 4 listopada 2023 roku policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji ujawnili i zabezpieczyli łącznie prawie 340 gramów narkotyków. W związku z tym zatrzymano cztery osoby. Jedna z nich, 30-letni mężczyzna trafił do aresztu. Przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

2 listopada 2023 roku w godzinach wieczornych policjanci zwalczający przestępczość narkotykową na jednym z parkingów pozamiejskich zauważyli zaparkowany pojazd marki Mercedes. W pojeździe znajdował się mężczyzna. Funkcjonariusze podeszli do pojazdu. Podczas rozmowy mężczyzna był bardzo zdenerwowany, drżały mu dłonie. Kryminalni mając podejrzenie, że kierowca pojazdu może posiadać substancje zabronione przeszukali mężczyznę oraz jego pojazd. Trzydziestolatek z powiatu skierniewickiego w kieszeni miał torebkę z zielonym suszem, natomiast w pojeździe znajdował się słoik z taką samą zawartością. Trzydziestolatek został zatrzymany. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Gdy weszli na teren podwórka poczuli silny zapach marihuany. Na posesji znajdowały się dwie osoby, które próbowały utrudnić policjantom czynności przeszukania, twierdząc, że mundurowi nie mają do tego prawa. Funkcjonariusze przeszukując piwnice ujawnili piec, w którym paliły się już rośliny konopi indyjskiej. W pomieszczeniach mieszkalnych znaleźli 11 słoików wypełnionych zielonym suszem roślinnym. Ponadto na poddaszu budynku znaleźli specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi. Obecni na miejscu 30-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna zostali również zatrzymani. Zabezpieczone środki zostały poddane wstępnym badaniom, co potwierdziło, że jest to marihuana. Łączna waga narkotyków to prawie 300 gramów. Trzydziestolatek usłyszał prokuratorskie zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Sąd wobec niego zastosował trzy miesiące aresztu. Pozostałe osoby usłyszały zarzut zacierania śladów, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni później 4 listopada 2023 roku około godziny 22:00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo. W pewnym momencie zmienił on kierunek marszu i wyrzucił coś na jezdnię. Policjanci mając podejrzenie, że może mężczyzna posiadać przy sobie przedmioty zabronione podjęli wobec niego interwencję. Okazało się, że w saszetce posiadał łącznie 35 zawiniątek z białym proszkiem oraz suszem roślinnym. U 22-letniego mieszkańca ze Skierniewic mundurowi zabezpieczyli prawie 40 gramów narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany. 6 listopada 2023 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty i odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

 

  • Technik kryminalistyczny przy zabezpieczonych dowodach w sprawie
  • Nieumundurowany policjant z zatrzymanym w trakcie doprowadzenia
  • Umundurowani policjanci przy radiowozie z zatrzymanym w trakcie dorowadzenia.
  • Ujawnione przez funkcjonariuszy słoiki z zawartością suszu roślinnego
  • Saszetka z narkotykami.
Powrót na górę strony