Informacje

Policjanci kontrolują pustostany z uwagą na osoby bezdomne

Policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i pod wpływem alkoholu. Temperatura jest coraz niższa, zagrożenie wychłodzeniem z każdym dniem jest większe. Zbliża się okres zimy, który jest realnym niebezpieczeństwem dla osób w kryzysie bezdomności.

Funkcjonariusze wydziału prewencji skierniewickiej komendy w związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi kontrolują miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne. Policjanci mają na uwadze również osoby pod wpływem alkoholu.  Nietrzeźwi, którzy mogą zasnąć w parku, na ławce, albo w innym przypadkowym miejscu mają zaburzoną świadomość w związku z czym nie potrafią ocenić obniżającej się temperatury ani ewentualnych skutków wychłodzenia. Mundurowi sprawdzają pustostany, altany, klatki schodowe, teren okolicy dworca PKP. W trakcie patrolu szczególną uwagę poświęcają również miejscom wskazanym przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. KMZB to interaktywna mapa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy.
Ważne! Jeśli widzisz śpiącą osobę na ławce, klatce schodowej czy też posiadasz informację o osobie bezdomnej reaguj! Skontaktuj się z numerem alarmowym 112 albo ze swoim dzielnicowym, nie przechodź obojętnie. Od Twojej reakcji może zależeć czyjeś życie i zdrowie. 

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak
 

  • Dwóch umundurowanych policjantów zaglądających przez okno do pustostanu.
  • Umundurowany policjant wchodzący do pustostanu.
  • Dwóch umundurowanych policjantów sprawdzających pustostan.
Powrót na górę strony