Informacje

Bezpieczeństwo Świąt Bożego Narodzenia - podsumowanie

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem intensywnej pracy dla funkcjonariuszy. Ten rok na skierniewickich ulicach był bezpieczny, nie doszło do żadnego wypadku, wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

W okresie 24-26 grudnia 2023 roku funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole drogowe. W tym okresie doszło do 5 kolizji na terenie powiatu skierniewickiego, w  których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na naszym terenie nie doszło do żadnego wypadku, a wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze drogówki określają ten czas jako bardzo spokojny i bezpieczny.

By zapewnić bezpieczeństwo podróżującym policjanci byli obecni na drogach przebiegających przez powiat skierniewicki. W trakcie działań zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy stwarzali zagrożenie poprzez zbyt szybką jazdę albo niestosowanie się do przepisów drogowych. Funkcjonariusze z uwagą przyglądali się także czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

W dalszym ciągu apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zmniejszenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Każdy kierowca powinien pamiętać, że brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość i alkohol to najczęstsze przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych.

W kontekście nadchodzącej nocy sylwestrowej i Nowego Roku przypominamy, że jeżeli nie jesteśmy pewni naszego stanu trzeźwości nie wsiadamy za kierownicę. Przez całą dobę można sprawdzić stan trzeźwości w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony