Informacje

Ukradł puszkę z pieniędzmi z kościoła

Kryminalni ze Skierniewic zatrzymali 39-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o to, że w Święta Bożego Narodzenia ukradł puszkę z pieniędzmi z kościoła. Zbierane w niej datki były ofiarami od wiernych, w puszcze znajdowało się około 1500 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

28 grudnia 2023 roku funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach przyjęli zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznany sprawca wszedł 25 grudnia 2023 roku do kościoła i ukradł puszkę zawierającą pieniądze. Datki były zbierane od kilku miesięcy od parafian. Funkcjonariusze tuż po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się tą sprawą, aby jak najszybciej zatrzymać złodzieja i odzyskać pieniądze.

W trakcie wykonywanych czynności na podstawie monitoringu mundurowi ustalili, że sprawcą kradzieży jest 39-letni mieszkaniec Skierniewic. Mężczyzna już po 3 godzinach od zgłoszenia został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Skierniewiczanin przyznał się do kradzieży pieniędzy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikło, że w puszcze mogło być około 1500 złotych. 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 39-latkowi zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności. Teraz zatrzymany mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony