Informacje

"Karma zamiast fajerwerków!"

Sylwester od lat kojarzony jest z zabawą do białego rana oraz wystrzałami petard. Wiele osób używających fajerwerków nie myśli jednak o zwierzętach przeżywających ogromny stres związany z hałasem jakie powodują petardy. Skierniewiccy policjanci włączają się do akcji organizowanej przez funkcjonariuszy z Opola „Karma zamiast fajerwerków”.

Przed nami zbliżająca się noc Sylwestrowa, która dla wielu z nas będzie zabawą do białego rana, a równo o północy ludzie wyjdą na zewnątrz aby obserwować wystrzały petard i celebrować Nowy Rok. W tym samym czasie dla naszych psów to chwile prawdziwej gehenny. Huk odpalanych fajerwerków wśród większości psiaków powoduje paniczny lęk i wywołuje stres, który może zagrażać ich zdrowiu. Analogiczna sytuacja dotyczy zwierząt hodowlanych oraz dzikich – przy czym te ostatnie w panice uciekając, tracą orientację i mogą zginąć pod kołami samochodu lub w inny tragiczny sposób.

Skierniewickim policjantom nie jest obojętny los zwierząt, dlatego zachęcają do dołączenia do akcji „Karma zamiast fajerwerków”. Jest to Inicjatywa opolskich policjantów polegająca na zrezygnowaniu z zakupu sylwestrowych petard na rzecz wsparcia potrzebujących, bezdomnych zwierząt. Zakupioną karmę, a także koce czy legowiska można przekazać do dowolnego schroniska, a tym samym nieco polepszyć los skrzywdzonych zwierząt. Komenda Miejska Policji w Skierniewicach zebraną karmę przeznaczy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach.

Razem z nami zadbaj o bezpieczeństwo czworonogów i spraw, by w sylwestrową noc mogły spać spokojnie.

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony