Informacje

Dołącz do służby w Policji!

Nabór do służby policyjnej trwa nieprzerwanie cały rok. Dokumenty aplikacyjne można składać każdego dnia w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach, przy ul. Sobieskiego 69. Kto może wstąpić w policyjne szeregi?

Aby zostać policjantem musisz być obywatelem Polski, o nieposzlakowanej opinii. Od kandydatów wymagamy co najmniej średniego wykształcenia. Dodatkowo musisz mieć zdolności fizyczne i psychiczne do służby oraz być osobą, której można powierzyć informacje niejawne. Oczywiście nie możesz być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Kim jesteśmy? Służymy w Policji, czyli w umundurowanej i uzbrojonej formacji służącej społeczeństwu i przeznaczonej do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Każdy z nas jest inny i dzięki temu wspólnie tworzymy całość. Policja daje ogromną możliwość rozwoju, pozwoli Ci również znaleźć miejsce dla siebie w jednej ze służb – prewencyjnej, kryminalnej czy logistycznej. To Ty ciężką pracą, determinacją i zaangażowaniem zdecydujesz kim będziesz i jakie stanowisko będziesz pełnił w Policji.

W 2024 roku planowane są terminy przyjęć:

  • 4 marca
  • 24 kwietnia
  • 8 lipca
  • 9 września
  • 30 października
  • 30 grudnia

Ze wszystkimi pytaniami dotyczącymi wstąpienia w nasze szeregi można się zgłosić bezpośrednio do skierniewickiej komendy do Wydziału Kadr i Szkolenia, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowane osoby, które odpowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią każdą niejasność. Czekamy na Was każdego dnia w godzinach 8:00-16:00 natomiast w czwartki jesteśmy dostępni dla Was do 17:30. Serdecznie zapraszamy również do kontaktu telefonicznego 47 843 12 36, czekamy na Ciebie!

Zachęcamy również do śledzenia naszej strony, ponieważ już od dziś cyklicznie będziemy opisywać każdy etap rekrutacji! Ponadto odpowiemy na najczęściej zadawane przez Was pytania, a także  zaprezentujemy relacje policjantów, którzy niedawno ukończyli kurs podstawowy i chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami związanymi z 6-miesięcznym pobytem w szkole policyjnej!

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony